Одна з петицій, яка закликає скасувати іншу петицію за відставку Зеленського, подолала необхідний мінімум, аби її скерували на розгляд. За п’ять днів – з 23 по 28 травня – її підписали понад 26 тисяч українців.
Загалом на сайті електронних петицій до президента України з’явилось 12 заяв з проханням “Скасувати петицію №22/053360-еп “За відставку президента України Володимира Зеленського”. Проте у порівнянні з тим, як стрімко набирала голоси петиція за відставку Зеленського, ці виявились не такими популярними. Всі вони зареєстровані 23 травня і наразі тільки одна зібрала достатньо. Про це повідомляє Канал 24.
Найменше голосів у петиції №22/054126-еп – 1700, найбільше у №22/053988-еп – 26100.
“Пропоную скасувати петицію №22/053360-еп “За відставку президента України Володимира Зеленського”, яка організована корупціонерами і цими ж корупціонерами підписується. Шановний Володимире Олександровичу! Народ України з Вами! Ми підтримуємо обраний Вами шлях на знищення корупції. Будь ласка, сміливо працюйте, робіть більш радикальні кроки, нас очікує дуже запекла боротьба”, – йдеться у петиції Леоніда Яценка, яка набрала найбільше голосів.
Тепер петицію мають скерувати на розгляд. Проте відповідний статус заявки ще не відображений на сайті президента. Також ще не оголошено, що збір підписів закінчився.
Петиція проти відставки Зеленського
Зауважимо, що збір підписів за петицію за відставку Зеленського завершений. Вона зібрала понад 60 тисяч підписів з 25-ти необхідних всього за шість днів. Документ скерували на розгляд.
Голова Адміністрації Президента Андрій Богдан заявив, що у команді глави держави Володимира Зеленського сприймають, як жарт петицію з вимогою про відставку президента. У Зеленського вважають жартом петицію про відставку президента.
Ми розцінюємо цю петицію, як жарт, можливо, навіть, як смішний жарт. Законом передбачені випадки, коли закінчуються повноваження президента і такі петиції не є підставою для реагування шляхом закінчення повноважень президента,
– сказав Богдан.
Зауважимо, що до постаті Богдана на посаді очільника АП також не всі українці ставляться з прихильністю. Так, на сайті президента України 23 травня зареєстрували петицію з вимогою звільнити Андрія Богдана з посади голови Адміністрації Президента. Автор петиції стверджує, що Богдан не має права займати цю посаду на підставі Закону України “Про очищення влади” (люстрації). Адже в 2010-2011 та в 2013-2014 роках Богдан працював на посаді урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики в уряді прем’єра Миколи Азарова. У 2014 році Богдан звільнився з посади за власним бажанням.
Згідно з законом “Про очищення влади”, протягом 10 років (тобто до 2024 року) посади, які підлягають люстрації, не можуть обіймати ті, хто обіймав не менше 1 року посаду у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року та не був звільнений у цей період за власним бажанням. Зокрема в законі вказана посада, яку займав Богдан, – урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики.
Щоб петицію розглянув президент Володимир Зеленський, вона має зібрати 25 тисяч голосів. Станом 28 травня петиція зібрала майже 20 тисяч підписів.