Перехід на зимовий час 2018: коли переводять годинник в Україні

9890

У жовтні 2018 в Україні традиційно відбудеться перехід на зимовий час. Розповідаємо, звідки взялася така традиція, а також коли та куди слід переводити годинник.
Про це повідомляє радіо Максимум

Переводити годинники в Україні почали з 1996-го, коли вийшла відповідна постанова Кабміну. Відтак, перехід на зимовий час відбувається у нас уже 22 роки, хоча щоразу виникають дискусії щодо доцільності цього правила.

Коли переводять годинники 2018

Традиційно стрілки повертають в останню неділю жовтня. У 2018 році цей перехід відбудеться в ніч з суботи на неділю, 28 жовтня, о 4 годині ранку.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

 

Куди перевести годинник

Ми часто плутаємося, куди переводити стрілки годинника в жовтні. Це й не дивно, адже є ще перехід на літній час. Отож, запам’ятайте: 28 числа нам слід повернути стрілки на годину назад, що є перевагою взимку, коли так хочеться поспати зранку якнайдовше. Звісно, кількість годин у добі залишиться незмінною, однак принаймні прокидатися треба буде, коли вже посвітлішає на вулиці.

Перевід годинника в Україні - фото 280347

Чи є перехід на зимовий час у світі

Так, але в більшості країн світу вже відмовилися від цієї практики. Наразі перехід на зимовий і літній час існує у більш ніж ста державах, зокрема в Україні. Однак ледь не щороку подають пропозицію скасувати таке правило. Поки що нічого не змінилося, тож готуйте свій організм до нового режиму!

Чи будуть переводити годинники - фото 280345
Будильник можна переставити на годину вперед

Ще 161 країна, приміром, Китай, Росія, Афганістан, В’єтнам та інші, скасувала цей звичай.

Звідки взялася така традиція

Першими літній та зимовий час запровадили у Великобританії ще в 1908 році: там вирішили змінювати час навесні та восени задля економії енергоресурсів. Через 10 років до англійців долучилися Штати, а в країнах СРСР почали переводити годинники аж 1981-го.

Ось чому ми переводимо час - фото 280371

Зимовий час: за і проти

Дискусії про те, чи потрібне сезонне переведення годинника, не вщухають в Україні й досі. При цьому як прихильникам, так і противникам зимового часу є чим аргументувати свою позицію, адже існують дослідження, які доводять рацію різних сторін.

Так, прихильники переходу на літній / зимовий час стверджують, що це допомагає економити енергоресурси. Натомість противники цієї ідеї переконують, що жодної економії нема. БІльше того, це призводить до додаткових витрат, адже переводити треба не тільки годинник – також необхідно переналаштовувати різне обладнання та прилади.

Звісно, найзапекліші суперечки точаться серед медиків. Чимало лікарів запевняє, що маніпуляції з часом негативно відображаються на біоритмах організму і погано впливають на самопочуття людей, особливо хворих. Хоча й зимовий час ближчий до астрономічного, тому перехід на нього сприймається організмом легше, ніж на літній. Інша ж сторона доводить, що зміна на одну годину не відіграє ніякої ролі, адже люди зараз практично не залежать від природних факторів, тому не прив’язані до астрономічного часу.

А ви “за” чи “проти” переведення стрілок? Пишіть у коментарях!

Перехід на зимовий час 2018: коли переводять годинник в Україні - фото 281937

Фото з відкритих джерел

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини