Печінка тріски з яблуками від пані Стефи

1623

НАТХНЕННО-ПИЯЦЬКА ОДА ПРО ВСІЛЯКИХ СМАЧНИХ КОМПАНЬЙОНІВ ДО КЕЛІШКА, З ПЕЧІНКИ ТРІСКИ

Не знаю як у вас, але в нас сніговій, зимно, файно і організм хоче чимось поправити енергетичні запаси. Теплі густі зупки – це добре, але деколи хочеться чогось салаткового, і щоб смачно і поживно. Для таких випадків печінка тріски – власне те, що треба.

Я не дуже часто купую печінку тріски, бо мало того, що вона не дешева, ще й гарної якості консерву знайти часом не просто. Тому, щодо тої чи іншої марки не радитиму, але як вибиратимете – не беріть найдешевші, бо я натрапляла на такі, де печінка вся розґвадзяна і не добра на смак. А як натрапите на файну – порадьте мені 🙂

Спочатку перепис, традиційно з Дарії Цвєк, а нижче подам кілька своїх варіацій.

Печінка тріски з яблуками

1 бляшанка печінки тріски, 2—3 яблука, пів цибулі, 2-3 варених на твердо яйця, винний оцет, цукор, сіль, чорний перець, зеленина петрушки
.

Цибулю дрібно порізати та запарити окропом, потім посолити та скропити оцтом. Печінку тріски дрібно нарізати, додати нарізані на дрібні кубики яблука без шкірки, цибулю, досолити і приправити за смаком соусом із води, оцту, солі та цукру.. Подавати на листочках капусти або салати, прикрасити чвертками яєць, посипати зелениною петрушки.

Варіант подачі – з половинок яблук вибрати серединку так, щоб утворилися мисочки, в які скласти салатку. Викласти на полумиску та прикрасити зелениною.

А тепер 3 прості ідеї щодо печінки тріски від мене.

Найперше, що аж проситься зробити з цієї консерви – канапка, або як тепер модно казати – брускета з печінкою тріски. Оцю всю салатку, про яку я пишу вище, можна організувати як брускету. Просто на підсушені плястерки баґети покласти по шматочку печінки, зверху кільця підмаринованої цибульки, скропити цитринкою або оцетом (можна взяти якийсь смачний – наприклад, бальзамік), і притрусити зелениною – кропиком або пір’ячком зеленої цибульки.

Друга проста і очевидна ідея – яйця, надівані печінкою тріски. Тут ще простіше: натвердо зварені яйця вистудити, розрізати навпіл, вибрати жовтки. Жовтки в мисці вим’яти видельцем з кількома шматками печінки, посолити і поперчити, витиснути трошки цитринового соку. Чайною ложечкою або через кулінарний мішечок витиснути жовтково-печінкову суміш в половинки білка, притрусити зелениною, прикрасити тонесенько нарізаними плястерками квасного огірка або оливки. Під келішок – … слів нема, як смакує.

Третя ідея – не така очевидна, і буду робити вигляд, що це моє know how, бо придумалася вона спонтанно, під впливом порожнього холодильника, в якому тільки й було, що цибуля і заникана бляшанка з печінкою. Але була ще бараболя в мішку, що відразу склало пазл. Бараболю вибрати гарненьку-рівненьку-невелику, помити і спекти на сітці в рурі. Поки печеться – цибульку покраяти тоненькими плястерками, посолити і скропити оцтом чи цитриновим соком, щоб скрушіла. А як бараболя спечеться – розрізати на половинки, ложечкою викладати печінку на половинки бараболь, зверху дати кучерик маринованої цибульки – а далі здогадаєтеся 😉

Якийсь такий допис вийшов “до келішка”, правда? Але то нічо, ще не піст, значить можна! Споживайте на здоров’я і майте міру.

Фото: пані Стефа

Джерело: пані Стефа

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини