Печена бараболя з всілякими додатками від Пані Стефи

1632

Знаєте, деколи буває так чогось хочеться, що гірше, ніж болить? От мені вчора так захотілося печеної бараболі. Ну то чому б і ні? Тим більше, що це просто до непристойності.

Особливо не вдаючись в деталі, бо то навіть троха смішно – вчити когось такого елементарного, просто розкажу, як це роблю я.

По перше, бараболю треба пошурувати добре жорсткою щіткою, змити весь пісок і бруд, і заодно вивчити кожну барабольку на предмет її здоров’я – якщо є зелені плями – відтинаємо, якщо є чорні – вирізаємо.

По друге, кожну бараболинку треба загорнути в фольгу. Я не даю всередину ні шпондера, ні сала – мені подобається додавати все пізніше. Хоча можна понадрізати навпіл і позапихати туди якогось м’ясива – це буде добре.

По третє, треба запхати її в гарчу (200-210) руру, на середній рівень, десь на годинку. Час від часу барабольки треба ворушити і перевертати з боку на бік, бо буде трошка пригорати на тому боці, що до бритванки.

Ну і по останнє, за годину її треба потицяти патичком – чи змякла. Якщо м’ягенька – то я ще на 5-10 хвилин вмикаю гриль, щоб трошка підпеклася, майже підгоріла шкірка. Ну але це на мій смак – люблю палену бараболю.

А поки печеться – якраз час зробити додатки:

– Маринована цибулька.
Цибульку (синю чи білу) ріжу кільцями чи півкільцями, солю, цукрую і оцтую, і добре виминаю пальцями. Як постоїть хв 15 – змиваю водою від зайвого маринаду і заправляю олійкою і порізаною зелениною

– Фета чи бриндзя з олією і м’ятою.
Фету чи бриндзю типу “болгарська” ріжу на кубики, поливаю доброю олією, даю сухої м’яти (можна ще кмину, перцю чилі пластівцями)

– Рибка
Вчора я взяла трошка лосося з ось цього перепису, додала кукурудзяної олії і сухої м’яти.
А ще в нас був звичайний оселедець з цибулькою. Ось тут є кілька переписів на оселедець.
А ще до печеної картоплі дуууже смачно просто масло і посолити-поперчити, або ґорґозцола, або олія з часничком, або капусточка квашена… або … або… ))

Та й таке 🙂 не думала, що печена бараболя породить стільки тексту. Але це направду страшенно смачно!

Джерело: Пані Стефа

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини