Патріарх Філарет похвалив Зеленського і Коломойського, а Порошенка звинуватив у зриві домовленостей

2034

Патріарх Філарет у своєму зверненні до всієї української православної пастви похвалив новообраного президента Володимира Зеленського та олігарха Ігоря Коломойського на ряду з критикою Петра Порошенка.

Філарет у зверненні наголосив, що служить Церкві не заради влади.

“Я служив, служу і буду служити Богові і Церкві до кінця мого життя, хоча моя твердість, цілеспрямованість і наполегливість багатьма сприймається як владолюбство і амбітність. Але ніхто не може заперечувати, що результатом є Київський Патріархат, – каже патріарх.

Філарет додав, що якби він не створив Київський патріархат, то й мови про Томосі не йшлося.

“Це бачать не тільки церковні діячі, а й світські, і такі, як новообраний Президент України В. Зеленський і бізнесмен В. Коломойський та інші”, – заявив патріарх.

Він звинуватив предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія у відмові від домовленостей, досягнутих під час Об’єднавчого собору 15 грудня.

За словами Філарета, Єпіфаній лише на публіці говорить про єдність. На ділі ж лякає відкликанням Томосу і робить все, щоб це сталося.

Перед собором, при президентові Порошенку було домовлено, каже Філарет, що Єпіфаній відповідає лише за зовнішнє представництво, а він повинен був відповідати за внутрішнє життя церкви в країні.

За його словами зараз Петро Порошенко відступив від домовленостей і за фактом дав згоду на ліквідацію Київського патріархату.

Філарет додав, що відмова від Київського патріархату був вимогою Вселенського патріархату і чисто ситуативною. Патріарх додає, що скасувати рішення про створення Київського патріархату може тільки Помісний Собор цієї церкви. “Такого собору не було. Значить, Київський патріархат залишається”.

Джерело

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини