Парубій заявив, що Рада 16 травня розгляне питання інавгурації президента України

925

За словами спікера Верховної Ради Андрія Парубія, 15 травня має відбутися засідання комітету з питань регламентної політики Верховної Ради, на якому розглянуть постанови про дату інавгурації новообраного президента, а 16 травня можна буде розпочати голосування у сесійній залі. 

Про це повідомляє: Гордон

Парубій: Сподіваюся, що сьогодні буде комітет, і ми будемо розглядати питання щодо інавгурації першими

Верховна Рада розгляне питання про дату інавгурації новообраного президента на пленарному засіданні 16 травня, заявив сьогодні в парламенті спікер Андрій Парубій.

Він зазначив, що 15 травня має відбутися засідання комітету з питань регламентної політики Верховної Ради, на якому розглянуть постанови про дату інавгурації. Водночас Парубій також закликав депутатів розглянути сьогодні поправки до законопроекту про Державне бюро розслідувань, який також поставлять на голосування 16 травня.

“Я сподіваюся, що сьогодні буде комітет і ми будемо розглядати питання щодо інавгурації першими. Але ми могли б завершити ДБР, проголосувати ДБР. Це буде високий рівень концентрації вранці. І потім уже перейти до законів щодо призначення дати інавгурації”, – заявив спікер.

21 квітня в Україні відбувся другий тур виборів президента. Згідно з остаточними підсумками, новим президентом України став Володимир Зеленський, який набрав 73,22% голосів. Чинний президент України Петро Порошенко одержав 24,45% голосів виборців. Інавгурація нового президента має відбутися протягом 30 днів після офіційного оприлюднення результатів виборів – не пізніше ніж 3 червня.

3 травня перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко заявила, що Рада призначить дату інавгурації Зеленського на пленарному тижні 14–17 травня.

Зеленський вважає, що його інавгурація має відбутися 19 травня.

У Раді зареєстрували низку постанов про інавгурацію. Позафракційний нардеп Віктор Балога і позафракційний народний депутат Сергій Міщенко пропонують провести інавгурацію 19 травня. Позафракційний нардеп Віталій Купрій вважає, що церемонію мають провести 20 травня. Нардеп від Блоку Петра Порошенка Сергій Каплін запропонував провести інавгурацію за два етапи: перший – формальний – 19 травня в Раді, а другий – протокольний – 3 червня на НСК “Олімпійський” чи в Палаці “Україна”.

13 травня, оголошуючи порядок роботи Верховної Ради на тиждень, Парубій зазначив, що парламент цього тижня має розглянути постанови про дату інавгурації, але не назвав конкретного дня. Комітет із питань регламенту Верховної Ради України 14 травня не розглядав проектів постанов про дату інавгурації президента, засідання перенесли на сьогодні.

Зеленський 14 травня заявив, що народні депутати, які не розглянули питання призначення дати інавгурації, – дрібні шахраї.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини