Партію Саакашвілі допустили до участі у виборах до Верховної Ради

275

ЦВК не виконала рішення апеляційного суду щодо реєстрації “Руху нових сил” учасником виборів до Верховної Ради. Розв’язати проблему мав Верховний суд. І на засіданні 28-29 червня судді ухвалили залишити рішення апеляційного суду в силі: ЦВК таки повинна зареєструвати партію Міхеїла Саакашвілі.

Про це повідомляє Телеканал новин 24

Чому ЦВК та партія Саакашвілі судяться?

21 червня стало відомо, що Печерський районний суд Києва дозволив лідеру партії “Рух нових сил” Міхеїлу Саакашвілі балотуватися у народні депутати на дострокових парламентських виборах. Зокрема, суд визнав факт проживання Саакашвілі в Україні протягом останніх 5 років, що необхідно для реєстрації його кандидатом у депутати.

Однак Центральна виборча комісія 23 червня вирішила не реєструвати кандидатів у народні депутати від політичної партії “Рух нових сил” Міхеїла Саакашвілі у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі та кандидатів в одномандатних виборчих округах на позачергових парламентських виборах.

Мовляв, президент Зеленський підписав указ про дострокові вибори 21 травня, відтак “розгляд 8 травня на засіданні ради політичної партії “Рух нових сил” питань, пов’язаних з участю партії в позачергових виборах не міг бути здійснений”. Та і позачерговий з’їзд партії 10 червня порушував вимоги статуту цієї ж партії.

Нагадаємо календар виборчого процесу Інфографіка 24 каналу

Саакашвілі невідкладно подав апеляцію і виграв її. 25 червня Шостий апеляційний адміністративний суд Києва скасував відмову ЦВК реєструвати “Рух нових сил”. Та вже 26 червня у ЦВК заявили, що рішення суду не відповідає положенням Закону України “Про політичні партії” і подали касацію до Верховного Суду.