Папа Франциск бажає миру Україні та розради страждаючим

1748

А також склав співчуття з приводу терактів на Шрі-Ланці, скоєних проти християнських храмів під час пасхальних богослужінь

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

«Нехай же в цій Пасці знайде розраду населення східних регіонів України, що й далі страждає від досі триваючого конфлікту. Нехай же Господь заохотить гуманітарні ініціативи, а також ті, що спрямовані на досягнення тривалого миру», – таке побажання прозвучало з уст Папи Франциска в його цьогорічному великодньому посланні Urbi et Orbi, з яким він звернувся до Риму та до світу опівдні в Неділю Пасхи. Перед тим він відслужив на площі Святого Петра Великодню Святу Месу.

Глава Католицької Церкви промовив до світу, цитуючи початок Апостольського напоумлення «Христос живе», нагадуючи, що Ісус – «наша надія та найпрекрасніша молодість цього світу. Все, до чого Він доторкається, стає молодим, стає новим, наповняється життям». Але, як додав Святіший Отець, Пасха – це також «початок нового світу, звільненого від рабства гріха та смерті, світу, який, нарешті, відкритий на Боже Царство, Царство любові, миру й братерства».

У цьому контексті Папа скерував свою думку до тих частин світу, де бракує Христового миру, закликаючи до подолання конфліктів, суспільного й політичного протистояння. «Нехай же Господь дасть тим, на кому лежить політична відповідальність, докладати зусиль, щоб покласти край соціальній несправедливості, зловживанням і насильству та робити конкретні кроки, що дозволять зцілити поділи та запропонувати населенню допомогу, яка їм потрібна», – побажав він, підсумовуючи:

«Нехай же перед обличчям численних проявів страждань нашого часу Господь життя не застане нас холодними й байдужими. Нехай же Він зробить нас будівничими мостів, а не мурів. Нехай же Він, що дарує нам Свій мир, зупинить гуркіт зброї, як у ситуаціях війн, так і в наших містах, та спонукає провідників народів докладати зусилля для припинення гонки озброєнь і тривожного поширення зброї, зокрема, в економічно найрозвинутіших країнах. Нехай же Воскреслий, Який навстіж відчинив двері гробниці, відкриє наші серця на потреби знедолених, беззахисних, убогих, безробітних, марґіналізованих, тих, які стукають до наших дверей, шукаючи хліба, притулку та визнання своєї гідності. Дорогі брати й сестри, Христос живе! Він – надія та молодість для кожного з нас і для всього світу. Дозвольмо Йому оновити нас! Благодатної Пасхи!»

Далі Вселенський Архиєрей уділив урочисте благословення «Urbi et Orbi»

Співчуття з приводу терактів на Шрі-Ланці

«Дорогі брати й сестри, з глибоким смутком я дізнався про жорстокі теракти, які саме сьогодні, в день Пасхи, принесли жалобу й біль у деяких церквах та інших місцях зустрічі людей на Шрі-Ланці», – сказав після цього Святіший Отець, додаючи:

«Прагну висловити свою щиру близькість християнській громаді, що зазнала нападу саме в той час, коли зібралася на молитву, та всім жертвам цього жорстокого насильства. Ввіряю Господеві тих, які трагічно загинули та молюся за поранених і за всіх, що страждають з приводу цих трагічних подій».

На згадку про першу промову Папи в історії телебачення

Далі Глава Католицької Церкви склав великодні побажання всім паломникам, які зібралися на площі Святого Петра, а також тим, які єдналися з ними «через телебачення, радіо та інші засоби комунікації». У цьому контексті він нагадав, що саме 70 років тому, 1949 року, якраз на Великдень, Папа вперше промовляв через телебачення.

«Праведний Пій ХІІ звертався до телеглядачів французького телебачення, підкреслюючи, як погляди Наступника святого Петра та вірних могли зустрітися через новий засіб комунікації. Ця річниця дає мені нагоду заохотити християнські спільноти використовувати всі засоби, які нам надає техніка для звіщення доброї новини про воскреслого Христа», – сказав Святіший Отець.

Джерело: Vatican News

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини