“Опріснення не допоможе: земля Криму перетвориться на солончаки” – гідрогеолог

1063

У Росії, яка окупувала Крим, не вистачить потужностей для вирішення проблеми прісної води. На півострові опиниться під загрозою існування сільського господарства, про це заявив російський гідрогеолог Юрій Медовар.

У Росії немає ефективних установок для опріснення морської води відразу до кондиції питної. Про це 27 вересня в інтерв’ю “Обозревателю” розповів російський гідрогеолог Юрій Медовар.

“Це є в Ізраїлі. Вони опріснюють воду Середземного моря до кондиції питної – до рівня 0,6–0,7 грамів солі в кубічному дециметрі, її можна пити. У нас таких опріснювачів немає. Коли до 2014 року Крим забезпечувався водою з Дніпра, ця вода покривала приблизно 80% усіх потреб, 20% становили води власне Кримського півострова. 80% води, яку давав Північно-Кримський канал, становило 1,5 кубокілометра. Це дуже великий обсяг. Опріснювачами таку кількість компенсувати неможливо. Крім того, усі ці системи опріснення дуже енергоємні”, – зазначив фахівець.

За його словами, основні споживачі води – промисловість і сільське господарство. На питне постачання відводять 15%. Якщо позбавити двох основних споживачів води, у Криму буде вирішено проблему з водопостачанням населення і залишиться 5% на потреби військових.

“Але не буде сільського господарства. Ґрунт знову трансформується на солончак – так, як було до будівництва Північно-Кримського каналу”, – заявив гідрогеолог.

На його думку, буріння свердловин також не вирішить проблеми.

“Нумо бурити свердловини, заради бога, але так ви приберете весь верхній шар зони активного водообміну – там, де прісні води, які можна використовувати для цілей водопостачання. Цей шар займає приблизно 100 метрів. Там прісні води. Нижче за них залягають солонуваті води. Якщо ми забуримо багато свердловин, ми збільшимо сумарний водоприплив свердловин, але дебіт кожної свердловини зменшиться. І ми підтягнемо знизу солонуваті води й, відповідно, забруднимо цей горизонт”, – пояснив Медовар.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини