Оголошено переможців Одеського кінофестивалю

1280
фестиваль

В Одесі завершився 9-й міжнародний кінофестиваль. Чотири журі оголосило переможців у різних конкурсах.

Нагадаємо, що долю Гран-прі фестивалю вирішують глядачі. Вони віддали свій голос за білоруську картину Дарії Жук «Кришталь».

«Кришталь» / Фото з відкритих джерел

У пострадянській Білорусі безробітна рейверка Веля мріє про еміграцію до США. Після підробки документа про працевлаштування для отримання візи її мрія наближається… Доки Веля не розуміє, що американське консульство збирається зателефонувати за фальшивим номером і перевірити місце її роботи. Єдиний вихід – оселитися на тиждень у невеликому заводському містечку щоб підтвердити легенду.

До слова, Білорусь після багаторічної перерви планує висунути свій фільм на «Оскар». І тим фільмом стане саме «Кришталь».

За версією журі міжнародного конкурсу найкращим фільмом названо «Жаль» (реж. Бабіс Макрідіс). Його ж було названо і найкращим режисером.

Грецько-польський фільм розповідає про чоловіка, чия дружина впала в кому після аварії. Така біда раптом змусила всіх співчувати йому. Одного дня дружина виходить з коми, але чоловік прагне повернутися до попереднього стану скорботи. Він починає вигадувати способи привернення жалю, який так його тішив.

Найкращим актором став Віктор Полстер («Дівчина», реж. Лукас Донт). За цю ж роль бельгійський актор отримав нагороду і в Каннах, де «Дівчина» брала участь в програмі «Особливий погляд».

«Дівчина» / Фото з відкритих джерел

Ця зворушлива історія про хлопчика, який мріє стати балериною та планує операцію по зміні статі, принесла дебютанту Лукасу Донту уже чимало нагород різного ґатунку. Зокрема і каннську «Золоту камеру», приз за найкращий дебют.

Спеціальна нагорода журі – у румунської картини «Поророка»(реж. Константін Попеску). Попеску – представник румунської «нової хвилі».

«Поророка» / Фото з відкритих джерел

Він розповідає трагедію родини, в якої зникла дитина. Чудово розказана історія, утім, залишає відчуття вторинності.

Щодо національного конкурсу, то його переможцем став документальний фільм Олександра Течинського «Дельта».

Ця документальна картина розповідає про життя рибалок у Вілково була претендентом на національну кінопремію «Золота Дзиґа». Поетична картина приваблює тим, як вдалося режисерові зануритись у реалії своїх героїв.

Найкраща режисура (національна конкурсна програма) – Тоня Ноябрьова («Герой мого часу»).

«Герой мого часу» / Фото з відкритих джерел

Комедія про провінціала, який приїхав підкорювати Київ, розрахована на максимально широку публіку. Дотепна та дещо сумна історія вже у вересні виходить в широкий прокат.

Найкраща акторська робота (національна конкурсна програма) – Анастасія Пустовіт («Коли падають дерева», реж. Марися Нікітюк).

«Коли падають дерева» побував в програмі «Панорама» Берлінського кінофестивалю. Без сумніву, однією із важливих складових успіху є робота молодої актриси Анастасії Пустовіт.

«Коли падають дерева» / Фото з відкритих джерел

Найкращий короткометражний фільм (Національна конкурсна програма) «В радості, і тільки в радості» (реж. Марина Рощина).

Спеціальна відзнака журі «Зв’язок» (реж. Жанна Озірна) та «Про Марка Львовича Тюльпанова, який розмовляв із квітами»(реж.Дана Кавеліна). Робота Жанни Озірної була одна із найкращих у короткометражному конкурсі.

Смілива, відверта картина намагається говорити про толерантність, родинні зв’язки, почуття… І робить це тонко, делікатно і водночас відверто.

Цього, на жаль, не можна сказати про фільм Дани Кавеліної, авторки, відомої не так кінематографічними роботами, як численними довколамистецькими скандалами.

«Дельта» / Фото з відкритих джерел

Журі кинопреси (FIPRESCI) також вручило нагороди українським фільмам. Найкращим українським повнометражним фільмом став фільм «Дельта» (реж. Олександр Течинський), а найкращим українським короткометражним фільмом – «Магнітна буря» (реж. Ігор Ганський).

Найкращим документальним фільмом стали «Домашні ігри»Аліси Коваленко.

Джерело: Zaxid.net

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини