“Ні” тоталітарним ідеологіям!” Зеленський розповів, про що домовився з Дудою

121

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Польщі Анджеєм Дудою.

Трансляція спільного брифінгу з’явилася у telegram-каналі Офісу президента України. Зазначається, що Зеленський прибув з візитом до Польщі для участі в пам’ятних заходах у місті Освенцимі, приурочених до 75-ї річниці визволення концтабору Аушвіц-Біркенау, – пише obozrevatel.

Польський президент подякував Зеленському за його присутність на цих заходах.

“Спасибі вам, пане президенте, що ви прибули на ці урочистості. Хотів вам подякувати за вашу присутність і вашу позицію в Єрусалимі, що віддали честь полякам, які рятували євреїв за часів Другої світової війни”, – повідомив Дуда.

Він додав, що також на зустрічі були обговорені питання російсько-українскої війни та міжнародного співробитництва.

“Питання щодо окупації Донецької та Луганської областей і Криму для нас однозначне – ми вимагаємо повернення переваги міжнародного права і непорушення норм цього права, повернення територіальной цілісності України. І Україна тут завжди може розраховувати на нашу однозначну позицію”, – зазначив Дуда.

Він додав, що запропонував українському президентові спільно увічнити пам’ять польських і українських солдатів, які боролися у 1920 році з нападом більшовиків. За його словами, багато історичних питань, які були в емпасії, тепер послідовно вирішуються.

Зеленський також подякував президенту Польщі за зустріч.

“Ми домовилися зміцнювати наше стратегічне партнерство, нам вдалося знизити градус емоцій навколо загального трагічного минулого… У наших відносинах ми акцентуємо увагу на тому, що нас об’єднує”, – зазначив Зеленський.

Він підкреслив, що європейське і міжнародне співтовариство не мають права мовчати, як це було в 1939 році, коли змова тоталітарних режимів призвів до початку Другої світової війни та всіх наступних трагічних подій.

Робочий візит Зеленського до Республіки Польща
“Польща і польський народ першими відчули на собі наслідки злочинної змови тоталітарних режимів. Це призвело до початку Другої світової війни і дозволив нацистам запустити смертоносний маховик Голокосту. Сьогодні всім демократичним державам слід об’єднати свої зусилля. Європа і світ не мають права сьогодні мовчати, як це було в 1939 році, не мають права на байдужість і бездіяльність”, – сказав він.

Зеленський висловив переконання, що тільки згуртованість міжнародного співтовариства дозволити дати відсіч будь-якої агресії і вберегти людство від нових страждань.

Президент України заявив, що всі держави світу повинні сказати “ні” тоталітарним ідеологіям, ксенофобії, агресії, репресіям, будь-яких проявів ненависті і нетерпимості.