“Невже таке буває?” Неймовірна історія про українську дівчинку привела в захват мережу

972

Мережу привела в захват неймовірно зворушлива історія, пов’язана з картиною, написаною у Києві у 1954 році.

Розповів її на своїй сторінці у Facebook журналіст Олексій Бєляков.

Він повідомив про неймовірну долю дівчинки-підлітка, зображеної на картині.

“Ця картинка була в шкільному підручнику, може, і зараз є. З неї писали твори. Мені вона подобалася: світла, радісна, чиста. Трохи італійська – з цим сонцем, арками, листям. І сексуальна, ясна річ. Тетяна Яблонська, “Ранок”, 1954 рік. Зовсім недавно відкинувся Сталін, тому картина передала настрій епохи. Ніч пішла, дівчина-підліток схопилася, робить зарядку, вона щаслива, у неї попереду довгий прекрасний день. З вулиці доноситься бадьорий шум. Яблонська написала свою старшу дочку, Олену, їй тоді було 13. Писала у своїй київській квартирі”, – розповів журналіст.

Згодом репродукцію “Ранку” надрукував “Вогник”. По всій країні її вирізали з журналу та вішали на стіни.

“Вона висіла й у казахського хлопчика Арсена, той буквально закохався в дівчину з косою. А коли виріс, Арсен Бейсембінов рушив до Москви та вступив до Строгановського училища. Там зав’язався роман з однокурсницею. Арсен умовив її поїхати влітку до нього, в Алма-Ату. Тут однокурсниця побачила на стіні маленьку репродукцію та зізналася: це вона. Так, Олена, та довгонога дівчинка, теж вступила в Строгановське, вона не хотіла вчитися в рідному Києві, щоб не підозрювали у блаті”, – продовжив Бєляков.

Так Арсен одружився на дівчинці з картини, у яку був закоханий з дитинства.

“Більше того, Оленка переїхала до чоловіка в Алма-Ату, стала Бейсембіновою. Вона працювала мультиплікатором, ілюструвала книги, робила гобелени, там живе досі. У них народився син Зангар, теж став художником. Є онуки та правнуки”, – підсумував журналіст.

Пост із неймовірною історією зібрав понад 24 тисячі “лайків” і величезну кількість захоплених коментарів.

Эта картинка была в школьном учебнике, может, и сейчас есть. По ней писали сочинения. Мне она нравилась: светлая, радост…

Posted by Алексей Беляков on Dienstag, 23. Januar 2018

Джерело: vsviti.com.ua

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини