Неофіційна робота: стало відомо, скільки українців ризикують залишитися без пенсії

356

Через шість років майже половина 60-річних українців ризикують залишитися без пенсії.

В Україні кожен п’ятий громадянин може втратити право на пенсійне забезпечення та соціальний захист через те, що працює неофіційно. Про це заявила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на сторінці в Facebook, передає Главком.

Вона звернула увагу, що через вимоги про наявність необхідного стажу для отримання пенсійних виплат та кількість зайнятих у неформальному секторі праці, приблизно через шість років майже половина 60-річних українців ризикують залишитися без пенсії.

«Згідно з новим законодавством, у 2027 році для того, аби вчасно отримати пенсію, громадянам України потрібно буде мати щонайменше 35 років стажу для чоловіків і 30 років для жінок. Всі, хто зараз працює неофіційно, ці вимоги виконати не зможуть, тому приблизно 45% українців у віці 60 років не матимуть права на пенсійне забезпечення», – заявила Денісова.

На думку омбудсменки, щоб «такі сумні прогнози не справдилися», важливо проводити роз’яснювальну роботу щодо наслідків неофіційного працевлаштування.

Вона додала, що моніторинг забезпечення органами виконавчої влади та місцевого самоврядування прав людини у сфері праці шляхом подолання незадекларованої праці «є одним із моїх Стратегічних напрямів діяльності на 2021 рік».

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини