Немає ніяких виправдань: Ігор Кондратюк про Нацвідбір і артистів, які їздять у РФ

5358

Продюсер розповів про заміну TAYANNA на MARUV і результати першого півфіналу Нацвідбору

У вівторок, 9 лютого, у прямому ефірі телеканалу СТБ пройшов перший півфінал Нацвідбору на Євробачення 2019. У першому етапі змагалися рівно половина учасників конкурсу – 8 виконавців із 16-ти. Відповідно до результатів першого півфіналу, у фінал конкурсу пройшли троє учасників, серед яких виявилися ті артисти, що активно їздять в Росію з гастролями. Зокрема, такими артистами виявилися MARUV та YUKO. Професійну думку про результати Національного відбору розпитав Styler РБК-Україна у Ігоря Кондратюка – відомого українського телеведучого, шоумена та продюсера.

Пане Ігор, як вам перший півфінал Національного відбору на Євробачення і що думаєте про відверто проросійську заяву MARUV стосовно того, що вона “несе мир”, виступаючи в Росії?

Я для себе сформулював таку думку: для тих, у кого музика – поза політикою, у них мізки – поза черепом. З березня 2014 року я не приймаю таких фраз абсолютно. У нас йде розв’язана Росією війна. Хоча вона гібридна, але вона все-таки є, і щотижня гинуть українці від куль рашистів. Тому їздити з концертами в Росію – це не від великого розуму. У мене немає ніяких виправдань для такої позиції.

Особисто я не розумію, скільки може бути виправдань у MARUV як у співачки. Тому ситуація печальна, але що поробиш. Проте, на жаль, велика кількість українців думають так само гібридно. В цьому й полягає сутність гібридної війни.

Бо якби можна було принести мир тим, хто, послухавши твою пісню, не піде вбивати твоїх земляків, то одного концерту Лободи в РФ у березні 2014-го року було би досить, щоб війни не було? До неї (MARUV – ред.) ще не дійшло. Можливо, дійде. А можливо, і ні.

Є думка, що основна боротьба буде точитися між гуртом KAZKA, який слухають багато українських патріотів, і MARUV, публіка якої частково схвалює її гастролі в Росії.

Так можна казати скільки завгодно, але ці свої думки ви не зможете підкріпити, бо ніхто не знає “патріотичний”, так би мовити, профіль голосуючих за учасників Національного відбору.

Щодо виступу MARUV, то він сценічно був, я би сказав, на “десяточку”. Але з точки зору виконання – я не розумію, як можна з такою піснею і з таким співом щось отримати на Євробаченні. Скоріше за все, нічого. Тому я здивований, чому люди вважають її фавориткою. Вона не співала. Я не вважаю, що на Євробаченні можна не співати.

Чим, на ваш погляд, керувалися організатори Нацвідбору, вирішивши запропонувати в ньому участь саме MARUV після того, як від участі у конкурсі відмовилася TAYANNA?

Якби ми були організаторами українського Євробачення, то, мабуть, виходили б з того, що ті, кого ми бачимо серед учасників – найкращі із тих, хто захотів брати участь у Нацвідборі. От і все!

Наскільки я розумію менеджмент TAYANNA, їм не подобається сам принцип відбору. І вони вважають, що цей принцип відбору двічі нашкодив Україні. І O.Torvald, який переміг у Нацвідборі, і минулорічний переможець MELOVIN, не посіли згодом на Євробаченні високих місць.

Вірогідно, менеджмент TAYANNA вважає, що це не випадковість, а наслідок неправильного відбору. Тому вони не хочуть брати в цьому участь. Проте я не можу говорити за TAYANNA, про це краще запитувати саме у неї.

Також є думка, що відібрані на Євробачення українські артисти їдуть на конкурс, а після того випускають доволі мало нових пісень.

Я із такою думкою категорично не згоден!

Тут достатньо навести приклад навіть останніх трьох відборів. Три останні відбори проводили спільно Перший Національний та СТБ.

Переможцями цих трьох останніх відборів були Джамала, O.Torvald та MELOVIN. Повірте, всі вони продукують нові пісні: і до виступів на Євробаченні, і після нього. Можливо, ці пісні не такі гучні, як вам хотілося б почути – не Imagine Dragons і не Katy Perry, але вони написали справді досить багато пісень. Джамала так точно! Вона навіть альбом випустила після перемоги на Євробаченні, і нові пісні у неї з’явилися навіть вже цього року, хоча йде ще тільки другий місяць 2019-го.

Крім того, MELOVIN також пише нові пісні. Я це прекрасно знаю, бо слідкую за його творчістю. O.Torvald декілька пісень написали. Вони зайняті всіма видами творчості. O.Torvald гарно “вистрілили” перед Євробаченням, написали купу нових класних пісень. Тому, як я вже сказав, із такою думкою я категорично не погоджуюся.

Чи є вже у вас ваш особистий фаворит Національного відбору?

У мене поки що немає фаворита, тому що я ще не бачив другий півфінал. Також я поки що не чув пісень учасників другого півфіналу Нацвідбору, за виключенням композиції Apart від гурту KAZKA.

Тому поки що про моїх особистих фаворитів казати буде некоректно. На мій суб’єктивний погляд, у першому ефірі не було пісні, із якою артист гідно виступив би на Євробаченні. Гідно – це місце в 10-ці.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини