Не впускають в Україну !!! Нещодавно вступив в силу закон “Про ЄВРОБЛЯХИ”, а на кордоні толком не знають, що тепер робити… (відео)

4727

24-го листопада на пункті пропуску «Устилуг» стався справжній транспортний колапс. Міст через річку Буг заблоковано з української сторони. 

Про це повідомляє: БУГ

Про це розповідають очевидці подій інтернет-виданню «БУГ». Так, за словами людей, перед мостом рух блокують озброєні прикордонники. Не пропускають авто через міст ще з 14:30 години. Тільки о 19:30 розпочали пропуск 10-15 авто в дві сторони.

“Прикордонникам підійшла підмога. Близько 20-ти людей з автоматами. Не пускають ні туди і не сюди”, – розповідає очевидець. 

За інформацією від людей, спочатку не впускали на українську сторону людей з tax free, а потім перестали пускати всіх підряд.

“З польської сторони черга стоїть аж до жовтої хати. Це близько кілометра”, – розказують люди, що стоять на кордоні в черзі.

“На в’їзді в Україну стоїть СБУ і не впускають. З моста на таможню – озброєні прикордонники, а тих, що в таможні – митники не впускають з в Україну. З півночі жодна машине на заїде на територію України без розмитнення. Тільки на розмитнення або вносити заставу еквівалентну сумі розмитнення. Але є ще одне але. Суму застави прорахують тільки на великих митницях типу Шегині, Рава Руська, Ягодин. За Устилуг невідомо. Швидше всього, що ні”, – розповідають інтернет-виданню «БУГ». 

Люди говорять про безвихідну ситуацію і не знають що робити. На дворі морозно, а в автівках є і діти.

О 22:40 інтернет виданню «БУГ» стало відомо, що в спільнотах у вайбері власники євроблях говорять про стягування техніки (бульдозерів і тракторів) до Устилугу. Люди налаштовані зневірено і навіть вороже, тому прикордонники побоюються прориву держкордону. 

“Десятки тракторів і бульдозерів чекають 12-ої години. Люди настільки налаштовані, що готові зрівняти границю з землею!”, – пишуть у вайбері.

Події пов’язані із законами №8487 та №8488, які стосуються «євроблях». Як розповідають очевидці, це все робиться спеціально, щоб змусити людей на автівках з єврономерами платити гроші за розмитнення транспортного засобу.

Євробляхарі, які не встигнуть в’їхати в Україну  до 00:00 години 25-го листопада змушені будуть сплатити митні платежі або грошову заставу.

В мережі розповсюджують текст, який стосується «підводних каменів» нового закону. Про них повідомив начальник Львівської митниці Левко Прокіпчук.

Ось його зміст:

«Увага всім резидентам України, які є власниками/користувачами транспортних засобів на іноземній реєстрації. Сьогодні в газеті Голос України опубліковано два закони 2611-VIII та 2612-VIII (в народі відомі як закони щодо євроблях/законопроекти 8487 та 8488). Обидва ці закони набирають чинності з дня наступного за днем опублікування (окрім норм про підвищення відповідальності), тобто з 0:00 25.11.18.

Хочу звернути увагу власників/користувачів євроблях на змінах в друге реченні ч.1 ст. 381 Митного кодексу України. Так, у цій нормі слова «що підтверджується відповідним документом» замінили словами «що підтверджується відповідним документом та переміщуються громадянами-нерезидентами». Ця ніби-то незначна зміна має дуже великий вплив на резидентів, які матимуть бажання в’їхати в Україну на євробляхах.

Отже, за новими правилами громадяни-резиденти мають право переміщувати транспортний засіб, що зареєстрований за межами України, в режимі транзиту за умови сплати грошової застави в розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких автомобілів на митну територію України з метою вільного обігу. Таким чином, якщо резидент планує сьогодні здійснити перетин митного кордону України на автівці з іноземною реєстрацією і повернутися після 00.00 годин, то сплата митних платежів або грошової застави є обов‘язковою.»

Он лайн трансляція з митниці:

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини