НБУ вводить в обіг монету, випущену на честь «кіборгів»

1417

Національний банк України з вівторка, 30 січня, вводить в обіг пам’ятну монету «Захисникам Донецького аеропорту» номіналом 10 грн. Про це йдеться у повідомленні на сайті НБУ.

Про це розповідає ZAXID.NET.


«Присвячена мужності і героїзму захисників Донецького аеропорту – кіборгам, які обороняли його впродовж 242 днів, що стало символом самовідданої боротьби за територіальну цілісність України», – зазначається у повідомленні.

На аверсі монети розміщено: угорі ліворуч – напис Україна (півколом), під якою рік карбування монети (2018) і малий державний герб; у центрі – стилізована композиція: дві чоловічі руки зі зброєю різних епох, що символізує захисників України різних часів; на дзеркальному тлі написи: За честь! За славу! За народ!; внизу ліворуч – номінал 10 грн на стилізованому фрагменті щита; праворуч – логотип Банкнотно-монетного двору Нацбанку.


Фото НБУ

На реверсі монети розміщено стилізовану композицію із зображенням захисника аеропорту на тлі напівзруйнованої вежі, над якою майорить український прапор; праворуч – прострелена арматура з вертикальними написами: «кіборги».


Фото НБУ

Пам’ятна монета виготовлена зі сплаву на основі цинку номіналом 10 грн і тиражем 1 млн штук.

Нагадаємо, в листопаді минулого року НБУ випустив монету з Кримом з нагоди 100-річчя першого Курултаю кримських татар.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини