Український співак, поет, композитор Анатолій Матвійчук на своїй сторінці у Facebook пояснив свою думку стосовно останніх подій в Україні:
“Те, що сьогодні відбувається з Україною – це наслідки багаторічної побудови олігархічної моделі країни.
Суть її неекономічних сторін в кількох рисах:
– Відсутність національної української культурної еліти внаслідок блокування у ЗМІ національної культури і активне поширення глобалістських трендів з орієнтацією на “ринкову культуру”.
– Повна відсутність спектру повноцінних політичних партій і рухів – від праволіберальних до ліворадикальних, внаслідок орієнтації на вождистьський тип цих політичних структур і активну присутність в цих структурах інтернаціонального елементу, інтереси якого лобіюються і координуються на міжпартійному і глобальному рівні.
– Повна відсутність сильного і координованого національного медіапростору, внаслідок слабкості української держави, нерозуміння президентами країни важливості інформаційних стратегій і тотальне компрадорство на всіх політичних рівнях, що знищує національні інтереси країни.
– Повне нівелювання за допомогою підконтрольних ЗМІ моральних, етичних, естетичних, політичних ідеалів у народу України внаслідок тонкої цілеспрямованої, маніпулятивної політики, спрямованої на поголовну деградацію українського народу. Деградація ця виражається у повній залежності від інформації, яка поширюється, відсутності критичного сприйняття, тотальна інформаційна безграмотність, орієнтація на розважальний тип продукту (видовищ, замість хліба!). Тотальна орієнтація на глобалістичні квазіідеали і квазіособистості, якими заселений наш медіапростір.
Всі ці фактори говорять про те, що при наявності цих – та багатьох інших внутрішніх і зовнішніх чинників, Україна зі своїм надто високим рівнем толерантності і надто низьким рівнем самосвідомості стоїть на межі свого зникнення як національної держави, де основним джерелом влади є український народ.
Народу, як виявилось, уже практично немає…
Якщо не трапиться якогось Божого Дива – від України може лишитися лише назва.
Це в кращому випадку.
Боже, як би я хотів помилитися!”
Алла Гунченко для Україна Неймовірна
Редакція може не поділяти думку авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.