Наполягаємо на застосуванні проти Росії болючих санкцій, настав час діяти – МЗС України

1311

Україна засуджує рішення Російської Федерації про визнання “незалежності” створених нею квазіутворень на тимчасово окупованих територіях України – так званих “ЛНР” та “ДНР” – і закликає світову спільноту застосувати санкції проти Росії.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України, опублікованій 22 лютого на офіційному сайті відомства, передає інтернет-видання Гордон.

У МЗС зазначили – своїми діями російська сторона грубо порушила основи міжнародного права.

За словами українських дипломатів, рішення президента Росії Володимира Путіна різко збільшує ескалацію ситуації та може означати одноосібний вихід РФ із Мінських угод.

“Українська сторона розуміє наміри Росії та її прагнення спровокувати Україну. Ми враховуємо всі ризики і не піддаємося на провокації, залишаємося відданими політико-дипломатичному врегулюванню російсько-українського збройного конфлікту”, – зазначають у заяві.

У відомстві також повідомили, що українська дипломатія сьогодні застосовує “весь дипломатичний арсенал для запобігання розгортанню збройного конфлікту”.

Повідомляють, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба перебуває у постійному контакті зі своїми колегами з країн-партнерів, зокрема для залучення оборонної допомоги та застосування жорстких санкцій проти РФ.

У МЗС наголосили, що дії Росії багато в чому залежать від реакції світової спільноти.

“Ми наполягаємо на застосуванні проти Росії болючих санкцій, щоб послати однозначний сигнал про неприпустимість подальшої ескалації. Настав час діяти для припинення агресії РФ і відновлення миру та стабільності в Європі”, – ідеться у заяві.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини