Найкращі зимові фестивалі України: добірка свят у лютому

1190

Зима змінює свої настрої: то тішить сонячними днями, то поливає дощем, а інколи щедро сипле снігом. В таку пору хочеться яскравих емоцій. Саме зараз маєте нагоду обрати фестиваль, який вас вразить!

Ужгородська палачінта – 2019

Місце проведення: м. Ужгород.
Дата: 08.02 – 10.02.

Ужгород готується проводити зиму 2019 року традиційним фестивалем «Ужгородська палачінта». Це гастрономічний фестиваль з різноманітною культурною і розважальною програмою, яка об’єднує українські і закарпатські традиції з сучасними тенденціями. Назва фестивалю походить від угор. «палачінта» (palacsinta) – млинець.

В останні роки фестиваль має благодійне спрямування. Разом з Рухом підтримки закарпатських військових проводяться заходи зі збору коштів для потреб армії, а підприємці віддають на ці цілі частину виручки.

Під час свята «Ужгородська палачінта 2019» можна буде поласувати не тільки млинцями, які будуть пекти на відкритому повітрі прямо на очах відвідувачів, але й бограчем, ковбасками і шашликами, закарпатським медом і вином. Крім смачненького, заплановані народні гуляння, концерт, конкурси, а також традиційне спалення опудала зимової володарки «Мари».

Свято шоколаду у Львові

Місце проведення: Львів.
Дата: 14.02. – 17.02.

Свято шоколаду «Національне свято шоколаду 2019» у Львові – найсолодше свято країни. Організатори гостинно запрошують усіх ласунів до Львова спробувати кращі та різноманітні шоколадні солодощі у День святого Валентина.

Відвідувачі «шоколадного дійства» зможуть побувати на ярмарку-презентації шоколадних виробів найкращих представників цієї індустрії, взяти участь у майстер-класах від професійних шоколатьє, поласувати шоколадними виробами ручної роботи, які запрезентують найкращі кондитерські Львова та всієї України, стати свідком створення унікальних скульптур з величезних брил шоколаду, поспостерігати за будівництвом шоколадного міста, долучитися до різноманітних шоколадних забав.

День святого Валентина – 2019

Дата: 14.02

У 2019 році День святого Валентина припадає на четвер. Цього дня у багатьох містах України пройдуть концерти, конкурси краси, виставки.

У Києві в ці зимові дні традиційно проводяться виставки фіалок. Минулого року помилуватися прекрасними кімнатними рослинами і купити все для їх вирощування можна було в Національному науковому природничому музеї НАН України (Археологічному музеї), а також на території Київської міської курортної бальнеологічної водолікарні у Дарниці.

Цікаво, що частинка мощей святого Валентина зберігається в Україні – в храмі Різдва Пресвятої Богородиці міста Самбора на Львівщині. Справжність святині підтверджує документ Папи Римського від 1759 року. Щорічно у День святого Валентина в цей греко-католицький храм приходять сотні прочан: щасливі пари, самотні скептики і безнадійно закохані. Цього дня раку з мощами святого переносять на тетрапод для загального вшанування. У храмі служать молебень Валентину, після чого віруючі можуть доторкнутися до святині. На центральній площі Самбора в цей день зазвичай проходить фестиваль святого Валентина з концертом, ярмарком та флешмобами. Також користується популярністю встановлена у 2017 році «Лавка закоханих».

Варишська палачінта

Місце проведення: м. Мукачево.
Дата: 17.02 – 18.02
«Варишська палачінта» – це фестиваль-ярмарок з нагоди проводів зими та початку весни. В його рамках учасники пектимуть палачінти (млинці) з різними начинками та соусами. Ще на фестивалі пригощатимуть гостей медом, сирами, вином. Готуються виступи творчих колективів, змагання, вікторини, естафети з палачінташками і марафон на випікання млинців.

Також у рамках фестиваля буде представлена закарпатська випічка домашня: кіфлики, баники, гомбовці, кьортош колач, шош перец та інша продукція місцевих кондитерів та шоколатьє.

Анастасія Ліберман

Джерело: 20 хвилин

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини