Набрав вагу, однак має проблеми із серцем: український політв’язень Сенцов активно пише п’єси у російській в’язниціС

966
Олег Сенцов

У російській в’язниці український політв’язень та режисер Олег Сенцов продовжує активно займатися творчістю та пише п’єси й оповідання, однак голодування далось взнаки – він має певні проблеми із серцем.

Про це йдеться у сюжеті “Сніданку з 1+1”.

За словами друга політв’язня, актора Євгена Черникова, Сенцов планує видати ще одну збірку оповідань.

“З Олегом Сенцовим я веду переписку щотижневу. Наразі Олег почувається досить нормально. Він набрав вагу, ту, яка була в нього до початку голодування – тобто це майже 93 кілограми. На кінець голодування він важив десь 67-68 кілограмів. Наразі він каже, що задовільно себе почуває, але я знаю, що в нього проблеми із серцем останнім часом і з внутрішніми органами”, – зазначає він.

Втім, Олег ніколи не скаржиться, а навпаки – намагається заспокоїти друзів та рідних. І вірить, що повернеться в Україну та продовжить працювати на повну вже на волі.

“Олег Сенцов не дуже хоче, щоб його сприймали винятково як політв’язня і ставилися до його творчості більш серйозно, тобто спираючись на цінність його творів, ніж на цінність його вчинків”, – розповів Черников.

Тим часом в Україні та світі про Олега Сенцова не забувають. Наприкінці березня у Києві відбувся повторний показ вистави “Номери” за п’єсою Сенцова. У Росії вивісили банер із зображенням українського режисера, щоб привернути увагу до політичних в’язнів та заявити про неприпустимість переслідувань за політичними мотивами. У Києві XVI Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA розпочався з акції на підтримку кампанії #SaveOlegSentsov.

Через місяць має вийти друком збірка творів Олега Сенцова “Жизня” українською мовою. Восени ця ж книжка має вийти в американському видавництві під назвою “Попри все, життя тривало”. На сьогодні збірку вже можна прочитати в німецькому перекладі.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини