На Волині селяни зі штовханиною відстояли храм, який хотів привласнити московський патріархат

1101

На Волині в Скобелці три сотні людей прийшли на подвір’я храму, щоби провести збори про його приєднання до Православної церкви України. Місцевий священик протии цього, а підтримати його приїхало духівництво Московського патріархату з цілої області з десятком невідомих молодиків, ідеться в сюжеті ТСН

Штовханина на порозі храму розпочалася після того, як прихильники помісної церкви вирішили зайти всередину – там після служби заблокувалися противники об’єднання. Їх охороняли невідомі нетутешні молодики. Місцеві кажуть, що чоловіки приїхали бусом разом з десятком священиків Московського патріархату. “Ви оце рахуєте – оце збори? Збори мають свій порядок”, – заявив людям секретар Волинської єпархії УПЦ МП Миколай Бондарук. “Ви хоч уявляєте, щоб у такому великому селі стояла Російська церква?”, – відповіли йому селяни.

Через півтори години після служби близько трьох десятків вірян таки виходять з храму. “Хіба Бог є росіянин, українець? Ми молимося за святу православну церкву”, – запевняє одна із бабусь. Односельці зустрічають цю групу колядками. Місцевий священник пробує знайти компроміс і пропонує у майбутньому богослужіння проводити почергово. “Одну неділю ми молимося, другу неділю – ви”, – каже Назарій Філіпович.

Але громада цього не підтримує, і на обійсті храму збори врешті проводять. Сільський голова Михайло Цуцман підсумовує результат: “267 підписів. Проти, там записують, але там 20 чоловік, ми ж бачили, скільки тут і скільки там людей”. З тим люди і розходяться. Натомість представники Московського патріархату вже через суд домагатимуться, аби ці збори визнали незаконними.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини