На гігантські прапори з нагоди Незалежності хочуть витратити понад 170 млн грн

706

Експерти порахували, що за кошти на прапори можна було б придбати щонайменше 338,6 тис доз вакцини від Covid-19.

Мінімум у 17 областях України збираються встановити найвищі прапори до 30-річчя Незалежності України. Загалом на такий проєкт можуть витратити 170,7 млн грн з державного та місцевих бюджетів, передає Главком.

Про це повідомляє експертна організація StateWatch з посиланням на відповіді обласних державних адміністрацій, систему Prozorro та повідомлення в локальних ЗМІ.

У січні цього року на селекторній нараді в Офісі президента під головуванням Кирила Тимошенка кожній ОДА було доручено забезпечити встановлення найбільшого державного прапору України в області до Дня Державного прапора з нагоди 30-річчя незалежності України.

Відповідно до інформації, наданої на запити StateWatch обласними державними адміністраціями, або знайденої у відкритих джерелах, очікувана загальна вартість реалізації такого проекту становитиме 170,7 млн грн.

«За такі кошти можна було б придбати 338,6 тис доз вакцини від Covid-19, якщо ціна складатиме 504 грн за дозу, як було закладено в бюджетну програму МОЗ по вакцинації», – наголошує голова StateWatch Гліб Канєвський.

Варто відзначити, що найдорожчим стане встановлення стели з державною символікою у Харкові. На будівництво флагштоку, а також відновлення елементів благоустрою території зеленої зони вздовж Сергіївського майдану, від Соборного узвозу до вул. Полтавський Шлях планують витратити 24,5 млн грн. Зокрема у 2021 році на це планують витратити 10,4 млн грн з обласного бюджету. Решта коштів буде сплачена у наступному році.

Другий за вартістю прапор хочуть встановити на території парку «Перемога» в м. Бровари Київської області. Вартість будівництва становить 20,7 млн грн. Висота флагштоку складатиме 72 метри.

«На таку суму можна було б закупити 41,1 тис доз вакцини для жителів Броварів, населення якого складає близько 109 тис осіб. Тобто за ці кошти можна було б вакцинувати п’яту частину населення одного взятого міста, – наголошує Гліб Канєвський.

Наступні за вартістю флагштоки, висотою 50 метрів планують встановити у Вінницькій (15 млн грн) та у Житомирській областях (13,8 млн грн).

Натомість, в Сумській, Тернопільській, Одеській та Херсонській ОДА повідомили, що встановлюватимуть найвищі прапори без залучення бюджетних коштів.

Не зважаючи на те, що у 2018 році у місті Дніпро вже було встановлено 72 метровий прапор, цього року в Дніпропетровській області збираються встановити ще один висотою теж 72 метри у м. Кривий Ріг, звідки родом президент України Володимир Зеленський. Вартість робіт складає 8,1 млн грн.

У Києві та Запоріжжі найвищі прапори також були встановленні раніше.

Зокрема, у 2019 році в столиці встановили 90 метровий гігантський прапор вартістю 47,5 млн грн на кошти меценатів.

В Запоріжжі флагшток висотою 35 метрів було встановлено ще у 2011 році. В StateWatch нагадують, що цьогоріч уряд України через брак коштів вимушений залучати кредити для закупівлі вакцин, а тому пропонують переглянути заплановані витрати на честь 30-річчя незалежності на користь заходів боротьби з пандемією.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини