На Буковині зберігся будиночок румунського короля

742

У Їжівському лісництві зберігся дерев’яний мисливський будиночок останнього короля Румунії, Міхая І, представника найдавнішої монархічної династії Європи..

Сімнадцятирічним юнаком (вже встигши, з шести років, поцарювати у своєму королівстві і знову віддати корону батькові) спадкоємець трону полював якось на Буковині, у їжівських лісах, що були на ті часи під Румунією, повідомляє 0372.ua із посиланням на «Сторожинець.info».

Дубові гаї, буково-ялицеві лісові масиви так захопили кронпринца, що він наказав звести на мальовничій галявині будиночок для королівських полювань.

Через рік, у 1940-му, Міхай І вперше і востаннє відбув царське полювання у своєму новозбудованому мисливському маєтку. Незабаром він вдруге зійшов на престол і опинився у вирі світової війни. У грудні минулого року світ попрощався з румунським монархом, який прожив довге і яскраве життя.

Сьогодні мисливський будиночок короля Міхая слугує в Їжівському лісництві одним з 8 лісових кордонів, а біля нього – сад із пасікою. Звідси відкривається панорамний краєвид мало не на пів Буковини.