Моргенштерн двічі потрапив до «чорного списку» Мінкульт: репер запланував концерти в Україні на осінь

314

У списку людей, які створюють загрозу національній безпеці України, також відомому як «чорний список» Міністерства культури, удруге з’явився російський виконавець Алішер Валєєв (Моргенштерн).

Про це йдеться на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України, передає Громадське.

У переліку діячів культури, дії яких створюють загрозу національній безпеці України, Моргенштерн вказується двічі. Під номером 28 у списку перебуває Валєєв Алішер Тагірович ㅡ цю позицію додали 29 квітня 2021 року. А 15 вересня під номером 115 з’явився Моргенштерн Алішер Тагірович.

Як нам пояснив речник Служби безпеки України (яка надає Мінкульту перелік людей до «чорного списку») Артем Дехтяренко, Моргенштерна рекомендували внести за двома варіантами, щоб діяти на випередження й уникнути правової колізії, якщо репер спробує перетнути кордон України.

Сам російський репер нещодавно в інтерв’ю заявляв, що має у паспорті вказане прізвище Моргенштерн.

Що передувало?

Напередодні в СБУ наголосили, що гастролі Моргенштерна в Україні заборонені, і додатково проінформували відповідні органи країни про заплановані концерти цього виконавця.

Річ у тім, що російський репер планує приїхати в тур Україною у листопаді й виступити одразу в трьох містах: Запоріжжі, Харкові та Києві. Квитки на його концерти вже продають.

Власник Kontramarka ㅡ одного з українських квиткових операторів, які продають квитки на Моргенштерна ㅡ Олександр Порядченко заявив, що організатори надали інформацію, згідно з якою юридичних причин для скасування концертів немає. Вони переконані, що перебування Моргенштерна у «чорному списку» Мінкульту не є підставою для заборони проведення його сольних концертів. У Kontramarka також кажуть, що куплені квитки залишаються дійсними.

Цьогоріч Моргенштерн уже планував дати кілька концертів на початку літа. Але згодом російський репер заявив, що збирається скасувати виступи, тому що боїться приїздити.

У грудні 2019 року виступ Моргенштерна в Одесі завершився скандалом. Виконавець вийшов на сцену попри оголошену жалобу через смертельну пожежу, яка сталася в Одеському коледжі економіки. Моргенштерн назвав жалобні заходи «показухою». Тоді пролунали заклики заборонити реперу в’їзд в Україну, а на сайті президента з’явилася відповідна петиція.