Міськрада дала старт демонтажу 30-метрової стели Монументу Слави

1820

Галицьку районну адміністрацію визначили замовником проведення протиаварійних демонтажних заходів на частинах Монумента Слави, що на вул. Стрийській. Відповідне рішення сьогодні, 23 лютого, погодив виконавчий комітет Львівської міськради, передає кореспондент Львівського порталу.

Це рішення дає юридичну можливість Галицькій РА розпочати процес з демонтажу 30-метрового пілону Монументу слави.

Підготовчі роботи по демонтажу стели стартують з понеділка, 26 лютого. За словами заступника міського голови з питань розвитку Андрія Москаленка, першочергово стелу мають обстежити, встановити обгородження і замовити техніку, яка буде здійснювати демонтаж.

«Також має бути повний юридичний супровід, оскільки комплекс не перебував на балансі», – додав А . Москаленко.

Вартість робіт визначать вже після замовлення проекту та техніки.

Після демонтажу частини конструкції передадуть до Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору», що на проспекті Чорновола.

Також, згідно рішення виконкому, департамент містобудування має провести аналіз загального стану території, обмеженої вул. Стрийською, вул. Героїв Майдану, вул. Д. Вітовського та пл. І. Франка. Після обстеження мерія оголосить умови Міжнародного архітектурного конкурсу на облаштування спільного простору на місці, де зараз розміщений Монумент слави та на прилеглих територіях. Як відомо, раніше розглядався варіант музефікації комплексу, а нещодавно Спілка архітекторів висунула ідею щодо будівництва паркінгу на цій території.

За словами Андрія Москаленка, сьогодні робоча група з питань Монументу слави розглядає варіанти подальшої долі решти частин Монументу Слави. Їхній стан фахівці оцінюють не настільки аварійним, як стан 30-метрової стели.

Як відомо, у 2017 році ініціативна група, що складалась з громадських діячів, бійців АТО, почала вимагати знесення Монумента Слави. Водночас у мерії створили робочу групу для напрацювання кроків для вирішення цього питання, яку очолює Андрія Москаленко. Ця група провела кілька засідань минулого року, зокрема замовила у «Львівської політехніки» дослідження стану ключових конструкцій. Фахівці, які проводили дослідження, зробили висновок, що 30-метрова стела Монументу перебуває в аварійному стані.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини