Арсеній Яценюк вважає, що основним завданням Путіна під час Нормандської зустрічі буде “внести розкол між Україною, Німеччиною та Францією і створити ще декілька пасток а-ля “Мінськ”.
“Основна геополітична стратегічна мета російського президента – відновити радянську імперію. СРСР – версія 2.0. От нуль вони якраз і отримають”, – сказав він.
Для реалізації цієї мети іншого інструменту, ніж поглинання України і відновлення сфер впливу, не існує, наголосив Арсеній Яценюк: “Ніякої радянської імперії не було і не буде без України. Але Україна там ніколи не буде, тому не буде і цієї імперії. Проте Путін цього не знає”.
“Путін хоче стати історичною особистістю, яка по-новому поділила світ. Він не може це зробити без України”, – наголосив лідер “Народного фронту”.
Для цього, за словами Арсенія Яценюка, потрібна нова союзна держава, в основі якої – Україна, а також і Білорусь: “Не виключаю, що Путін бачить себе на наступний термін вже президентом союзної держави. Це зовсім інші масштаби мислення – імперські”.
“Їм потрібна слабка Україна. Слабка у всіх сенсах: інституційно, економічно, енергетично”, – наголосив він.
“Для Путіна вкрай важливий розкол західного світу. Він працює над цим щодня – в Європі, в Північній Америці. Він працює над цим по всьому світу, дуже комбінаційно. Путін створює конфлікти, піднімає ставки, торгує повітрям. Але проблема, що це повітря купують, в тому числі і певні західні партнери. Він дуже небезпечний гравець”, – сказав Арсеній Яценюк.
Завдання Путіна під час Нормандської зустрічі, підкреслив лідер НФ, – “показати себе миротворцем, знову спробувати перекласти вину на Україну в нереалізації “Мінська”.
“Чи є один приклад в світі, коли Росія вирішила конфлікт? Абхазія, Осетія, Придністров’я? Сирія чи Венесуела, куди Росія влізла? Це країна, яка створює конфлікти, грає на цих конфліктах і підвищує ставки”, – додав він.
Кремль, за словами Арсенія Яценюка, намагатиметься внести розкол між Україною, Німеччиною і Францією і “створити ще декілька пасток а-ля “Мінськ”.
Лідер НФ додав, що ніколи не був прихильником Мінських домовленостей і завжди публічно заявляв про це: “Саме тому коли наші партнери по коаліції хотіли включити Мінські угоди як юридично зобов’язуючі для України в закон про деокупацію, фракція і партія, яку я очолював і очолюю, відмовилася від цього”.
“Яка інтерпретація Мінських домовленостей? Хто як їх читає? Можу сказати, як ми їх читаємо. Ми їх читаємо в тій формі, в якій написано в законі України про деокупацію від 18 січня (2018 року)”, – додав лідер “Народного фронту”.
Водночас Арсеній Яценюк висловив сподівання на підтримку позиції Президента України з боку канцлера Німеччини Ангели Меркель та президента Франції Емануеля Макрона: “Меркель – це один з основних лідерів вільного світу. Вона, незважаючи на всі протиріччя в Європі, завжди стояла разом з Україною. Сподіваюся на франко-німецький альянс, який допомагає Україні. Тож наша переговорна позиція: нас троє, – я сподіваюся на це, Росія – одна”.
“Те, що заявить Президент як глава української держави, чітко, безапеляційно і недвозначно, – буде підтримано і Німеччиною, і Францією. Немає іншої опції”, – додав Арсеній Яценюк.
Перший регіональний Безпековий форум молодих лідерів проводиться у Львові Фондом Арсенія Яценюка “Відкрий Україну”. Він є своєрідним продовженням Форуму в Києві, який проходить уже сім років поспіль.
Тема нинішнього Форуму – “Міжнародна коаліція на підтримку України: як захистити та посилити єдність”. Він проходить напередодні зустрічі лідерів України, Франції, Німеччини та Росії, яка запланована на 9 грудня 2019 року у Парижі. У центрі розмови – російська агресія проти України.
Захід проводиться за підтримки Посольства Канади в Україні. До учасників Форуму звернулася новопризначена посол Канади в Україні Лариса Галадза. Форум став першим заходом, в якому посол взяла участь після призначення на пост.