“Мені здається, що у нас вже є просування” – Зеленський про перемовини у Мінську

208

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна вже має “просування” в переговорному процесі щодо врегулювання збройного конфлікту з Росією на Донбасі

Про це передає видання Новости Донбасса, з посиланням на розмову свого кореспондента з главою держави під час його відвідин Маріуполя у суботу, 15 червня 2019 року.

Відповідаючи на питання про те, що означає “дорожня карта Зеленського по Мінську” і чи буде вона схожа на “формулу Штайнмайера”, президент сказав:

“У нас є Мінські домовленості. всередині яких ми вже діємо. Було у нас одне засідання 5-го числа, 19-го – друге. Сподіваюся, що ми будемо рухатися. Мені здається, що у нас вже є просування, але поки публічно говорити про те, що ми щось зробили … давайте щось зробимо! Побачимо результат, тоді подивимося”.

Зеленський додав, що для нього важливим є “закінчення війни, повернення наших територій”.

“Це наші території і там знаходяться наші люди, ми всі українці, і, звичайно, ми будемо розробляти велику програму відновлення Донбасу, наші хлопці вже трудяться над цим. А зараз ми говорили з місцевими, скажімо так, представниками і будемо терміново вивчати питання і житла переселенцям і військовим, потім дороги Маріуполь-Запоріжжя”, – додав президент.

Разом з ним учора до Маіруполя приїздила посол Франції в Україні Ізабель Дюмон.

Нагадаємо, що 17 червня Зеленський відвідає з офіційним візитом Францію, 18 червня – Німеччину.

19 червня відбудеться наступне засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську.

За словами прес-секретарки президента Юлії Мендель, “дорожню карта Зеленського по Мінську” буде оприлюднено не раніше 19 числа.

Довідка

“Формула Штайнмайера” була запропонована в наприкінці 2015 роки тепер вже колишнім міністром закордонних справ ФРН Франком-Вальтером Штайнмайером. Її алгоритм передбачає паралельне виконання політичних пунктів і питань безпеки, іншими словами в обмін на мир Україна має піти шляхом широких псотупок на користь російських військ та бойовиків ОРДЛО.