Львівська єпархія УПЦ залишається вірною МП: Ми не роздумуємо, а спостерігаємо

1231

Львівська єпархія УПЦ (МП) залишається вірною Московському патріархату, однак спостерігає за процесами об’єднання православних церков в Україні.

Про це у коментарі IA ZIK повідомив керівник прес-служби Львівської єпархії УПЦ архімандрит Маркіан (Каюмов).

«Ми залишаємося вірними своєму уставу, своєму статуту, своїй позиції. Очікуємо продовження розпочатої справи (щодо об’єднання церков у єдину помісну церкву, – ZIK), очікуємо побачити, як цей процес буде розвиватися – чи зможе зібратись об’єднавчий собор, очікуємо поглянути на той томос, який буде представлений Константинополем. Що стосується рішення синоду РПЦ, звичайно, після рішення синоду УПЦ, який ухвалить рішення для виконання, – будемо виконувати. Поки що ми спостерігаємо з надією, що все буде добре», – повідомив архімандрит Маркіан (Каюмов).

«Ми не роздумуємо, а спостерігаємо – нам цікаво, як ця вся ситуація вийде. Дай Бог, щоб все вийшло мирно і гарно», – додав він.

На думку прес-секретаря Львівської єпархії УПЦ (МП), «нічого ж не змінилося в українському православ’ї особливо. Немає поки змін, які мали б нас до чогось спонукати. Є певні процеси, нехай Господь допомагає у цих процесах».

Архімардрит також прокоментував заяви окремих священослужителів УПЦ (МП) в Україні про їх підтримку процесів, що відбуваються, та готовність перейти до Української помісної православної церкви.

«Кожен священик має вирішувати сам за себе, у кожного є певне право на це», – сказав він, зазначивши, що у Львівській єпархії таких випадків наразі немає.

Як повідомлялося, 11 жовтня синод Вселенського патріархату прийняв рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні. Тепер у Києві має бути скликаний Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об’єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля.

Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томосу як документа (грамоти).

Предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет висловив переконання, що об’єднавчий архієрейський собор буде скликаний найближчим часом.

Натомість синод Російської православної церкви, який відбувся у Мінську, вирішив розірвати спілкування із Константинопольським патріархатом.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини