Лузати насіння cмepтeльнo нeбeзпeчнo для вашого здоров’я – лікарі

2870

Нещодавно лікарі висловилися щодо поширеної звички лузати насіння соняшника. За словами фахівців, любителі цього продукту піддають не просто своє здоров’я, а й все життя небезпеці.

Про це пише Радіо “Максимум”

Річ не тільки в можливому запаленні апендикса, а й у високій калорійності насіння, що негативно впливає на роботу нирок, а також надлишку фосфору. Це дуже небезпечно для головного мозку. Крім того, в насінні соняшнику може жити цвіль, що виділяє афлатоксин. Останнє сприяє розвитку раку печінки.

Якщо говорити про шкоду насіння, то в першу чергу мова йде про апендикс. В останньому стимулюються мікроорганізми, які корисні для здоров’я, а саме для мікрофлори кишківника. У апендиксі дуже вузький прохід, який може бути заблокований не лише лушпинням від насіння, але і навіть звичайною виноградною кісточкою. Після блокування починається процес запалення, і орган потрібно видаляти.

Науковці пояснили, чому потрібно відмовитися від вживання насіння соняшника - фото 241364
Науковці пояснили, чому потрібно відмовитися від вживання насіння соняшника фото: Avrorra

Є ще одна небезпечна особливість насіння – це висока калорійність. Виявляється, що в 100 грамах продукту міститься 155% денної норми. Виходить, що воно калорійніше, ніж шоколад і свинина. У обсмаженому насінні є багато жирів. У насінні соняшнику міститься й багато фосфору. Ця речовина негативно впливає і на нирки, і на головний мозок. В результаті можуть звузитися судини, що призводить до ризику інфарктів і інсультів.

У 2017 році вчені з США встановили, що в насінні може мешкати цвіль, що виділяє афлатоксин, що призводить до розвитку раку печінки.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини