“Люди ніби забувають, що у нас іде війна”: в якому році Україна вийде з економічної кризи

1502

На думку блогера, якщо Україна не поверне найближчим часом Крим і Донбас, то рівень ВВП 2013 року буде досягнуто у 2022 році

Громадський активіст із Одеси Петро Обухов поділився думками у соцмережі Facebook на тему: “У чому головна помилка Порошенка на цих виборах?”,- повідомляє 5 канал.

“Моя версія: він не зміг і навіть не спробував пояснити людям, чому вони погано живуть”, – написав Обухов.

За його словами, суспільна думка про погане життя в Україні сформувалася на основі двох причин, які, на жаль, ніхто не розтлумачив:

1. Нерозвиненість економіки, а саме: бюрократія, корупція, перекоси в банківській і газовій сферах, відсутність ринку землі, фондового ринку і т. п.

“Після часів Кучми особливих економічних реформ у країні не було. Янукович проїдав золотовалютні резерви Нацбанку для штучного утримання курсу вісім гривень за долар. Навіть якби він залишився при владі і не було б ніякого Майдану, курс усе одно обвалився б навесні-влітку 2014 року, тому що його вже нічим було б підтримувати”, – зазначив активіст.

Економіка України, графік
Економіка України, графікПетро Обухов

2. Війна.

“Люди ніби забувають, що у нас йде війна. В Одесі чи Києві вона ніяк не відчувається. Зате при злому Порошенкові курс упав!”, – іронізує Обухов.

На його думку, ніхто не спробував пояснити, що в Криму й на окупованій частині Донбасу перебували сотні підприємств, які платили в бюджет України податки, заводили в країну валютний виторг, забезпечували роботою сотні тисяч людей.

“Тобто якщо людині відрізати ногу, чи стане у неї в тілі менше крові? Звичайно стане. Точно так само з валютою і курсом гривні. У нас відрізали Крим і Донбас із купою підприємств, тому ВВП країни сильно зменшився”, – написав Петро Обухов.

Економіка України, графік
Економіка України, графікПетро Обухов

Він також зазначив, що після цього в Україні розпочали впроваджувати низку ліберальних реформ, частина з яких уже дає результати.

“У порівнянні з 2015 роком економіка виросла майже в 1,5 рази! Але все одно ми на решті країни не доросли рівня ВВП 2013 року. І якщо ми не повернемо Крим і Донбас, то дійдемо до цього рівня в 2022 році. Так, безумовно, можна було б активніше боротися з корупцією, запустити справжню приватизацію, ринок землі і т. д. І мені прикро, що цього не сталося. Але з усім цим ми виросли б не в 1,5 рази, а там в 1,7”, – зауважив активіст.

За словами Обухова, через війну Україна змушена витрачати 5% ВВП не на пенсії, дороги і лікарні, а на армію.

“А люди не бачать армію, не бачать нових озброєнь, одягу, 185 гуртожитків та іншого. Більшості людей це взагалі ніяк не стосується. Виходить, у нинішньому тяжкому становищі винні Росія, Ющенко і Янукович з усіма урядами і депутатами тих часів”, – написав блогер.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини