Літературну премію ЄС уперше вручили українці – за роман про близькість війни на Донбасі

1924

Українська письменниця Гаська Шиян отримала Літературну премію Євросоюзу за роман “За спиною”

Про це повідомляє український ПЕН-центр.

Роман розповідає про 27-річну успішну українку, хлопцеві якої приходить повістка в армію. Війна змушує дівчину вдаватися до переоцінки цінностей та ухвалення складних рішень.

“Цей роман не просто стилістично вправний і зрілий, але й важливий для сучасності, адже вписує війну в Україні в універсальний людський контекст. Авторка переводить цю війну з безпечної рубрики “десь там на дикому Сході” у тривожну рубрику “тут, у нашій спільній Європі”. Бо цей конфлікт – справді тут, на нашому континенті, і він у той чи інший спосіб стосується всіх нас, європейців. Гаська Шиян переконливо нагадує: інший світ, світ насильства і смерті, ран і каліцтва, молодих удів і військових шпиталів – зовсім поруч, і ніхто з нас не знає, коли доведеться переступити межу, яка їх розділяє. Сучасне життя, просочене технологіями і переповнене інформацією, аж ніяк не є стабільнішим і безпечнішим, ніж у минулі віки, а людина – аж ніяк не кращою. Проте, як і завжди, є люди, що здатні зрозуміти і допомогти. Роман “За спиною” – про сучасну Україну, але не лише про неї. Він – про наш псевдобезпечний сучасний світ, який є всуціль крихким, починаючи від сім’ї, і закінчуючи суспільствами, державами, глобальними інституціями”, – йдеться у висновку членів українського журі премії.

Автори-переможці премії отримують грошову винагороду в розмірі 5 тис. євро та підтримку від програми “Креативна Європа”, спрямовану на переклад і міжнародне поширення творів.

Номінантами на премію від України також були Вікторія Амеліна з романом “Дім для Дома” та Маркіян Камиш із повістю “Чормет”.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини