Лікарняний почали нараховувати по-новому: що потрібно знати вже сьогодні

11969

В Україні вже з січня 2019 року лікарняні будуть вираховувати за новою системою.

Про це повідомили у Фонді соцстрахування. За даними відомства, з 1 січня мінімальний розмір лікарняного підвищиться до 100 грн в день (було близько 90 грн).

Роботодавець зможе оплатити тільки перші п’ять днів лікарняного, а після виплати будуть перераховуватися з Фонду соцстрахування.

Розмір допомоги буде прямо залежати від трудового стажу і середньої зарплати за останні 12 місяців. Так, сумарну зарплату за цей період ділять на кількість днів у році (з урахуванням державних свят).

Сума, яка вийшла, – розмір лікарняного.

Отримати лікарняний рівний своїй середній зарплаті зможуть тільки ті, у кого є більше 8 років трудового стажу. Іншим покладена всього частина зарплати.

До прикладу: У процентному співвідношенні розрахунок виглядає так: від 3 до 5 років – 60% середньої зарплати; від 5 до 8 років – 70%; від 8 років – 100%. До речі, з ростом мінімальної зарплати в 2019 році зріс і мінімальний розмір лікарняних.

Так, якщо в 2018 році годину роботи оплачували в районі 22,4 грн, то в 2019 сума становитиме 25 грн. Нагадаємо, в минулому році в МОЗ анонсували, що вже в 2019 році електронні лікарняні листи повністю замінять паперові.

Це означає, що оформити і продовжити лікарняний можна буде без походу в поліклініку (в режимі онлайн).

Джерело: Корупція

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини