Китай заявив, що не постачатиме Росії зброю та боєприпаси для війни з Україною

1630

Китай не надаватиме Росії військової допомоги, а будь-яка інформація про це є дезінформацією.

Про це заявив посол Китаю у США Цінь Ган в інтерв’ю телеканалу CBS News, опублікованому 20 березня, передає інтернет-видання Гордон.

“Поширюється дезінформація про те, що Китай надає військову допомогу Росії. Ми відкидаємо це”, – сказав посол.

На запитання ведучої, чи немає у планах Пекіна постачання озброєння країні-агресору, він відповів, що Китай виступає проти війни, і якщо надаватиме якусь допомогу, то це буде лише гуманітарна допомога, а “не зброя та боєприпаси для будь-якої зі сторін”.

Посол, зокрема, зазначив, що у Китаю з Росією “спільні інтереси”, “довірливі відносини, які будували протягом багатьох років”, та спільні кордони протяжністю 4 тис. км.
Це, за словами посла, дає Пекіну унікальну позицію на можливих перемовинах між Україною та Росією.

“Довірливі відносини Китаю з Росією – це не зобов’язання, насправді це актив у міжнародних зусиллях щодо розв’язання кризи мирним шляхом. Китай є частиною вирішення, а не частиною проблеми”, – наголосив він.

За словами посла, Китай сьогодні має “нормальну торговельно-економічну, фінансову, енергетичну співпрацю з Росією”. Водночас Пекін підтримує суверенітет України, сказав Цінь Ган.

“Ми вже ясно дали зрозуміти, що національний суверенітет і територіальну цілісність усіх країн, зокрема й України, треба поважати та захищати. Але, як я вже сказав, лише засудження не спрацює. Нам потрібна хороша дипломатія, яка ґрунтується на баченні, мудрості та сміливості. І дивлячись уперед – стійкий підхід до питання безпеки у Європі”, – наголосив посол.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини