Київ потрапив у ТОП-10 наймальовничіших міст світу

484

Авторитетне британське видання The Guardian уклало рейтинг наймальовничіших міст світу. До десятки найкрасивіших потрапила українська столиця.

Разом із Києвом, у топ-10 – Джампур (Індія), Гавана (Куба), Верона (Італія), Берген (Норвегія), Вальпараїсо (Чилі), Більбао (Іспанія), Ханой (В’єтнам), Нью-Йорк (США) та Кейптаун (ПАР) – пише Український інтерес

В описі столиці України британці згадали Поділ, зокрема краєвид біля Андріївської церкви і саму будівлю. Вони відзначили пастельні тони та архітектуру бароко. Андріївський узвіз визнали наймальовничішою вулицею, яка є ніби порталом між історичною спадщиною та сучасним світом.

Раніше Україна потрапила до рейтингу найпопулярніших країн в Intagram. Найвідвідуванішими місцями української столиці в Instagram назвали Києво-Печерську Лавру, Арку дружби народів, Майдан Незалежності, Михайлівський собор, 18-метрову копію Ейфелевої вежі, Бессарабський ринок та монумент “Батьківщина-Мати”.

Українська столиця стає все привабливішою для іноземних мандрівників. Лише з початку 2019 року до київського бюджету надійшло 9,5 мільйона гривень туристичного збору (станом на квітень). Ця сума на 32% більш за минулорічну – тоді отримали 7,2 мільйона гривень за аналогічний період.

Водночас прикордонники зауважують, що значно зріс туристичний потік із несусідніх країн. У 2018-му найбільша зацікавленість була з боку іспанців – до нас прибуло на 68% більше туристів з Іспанії, ніж зазвичай. Також до України стали частіше їздити із Великої Британії – на 47,3%. Утім, це можна пояснити візитом футбольних фанатів. У 2018 році іспанський “Реал” зустрівся з “Ліверпулем” на полі “Олімпійського” у Києві, щоб визначити, кому належатиме Кубок чемпіонів.

До того ж майже на чверть збільшився туристичний потік із Литви, з Італії – на 15,4%, Німеччини – 13,3%, з Франції – на 9,2%.