Київ – історичний, політичний і культурний центр нашої країни. Це місто, в якому розташовані головні визначні пам’ятки, Київ наскрізь просякнутий духом незалежності і свободи. Тут панує особлива атмосфера, в якій переплітаються затишок, гармонія і бурхливе життя мегаполісу, і яка щорічно вабить до столиці мільйони туристів з усього світу.
Візитних карток Києва багато, але є головні, за однієї думки про які виникає шалене бажання знову і знову відвідувати столицю.
“Каштани, каштани, каштани, Софії і Лаври хрести… Кияни, кияни, кияни, ви сестри мої і брати”, – співає Павло Зібров. Але ж дійсно! З чим першочергово асоціюється Київ? З каштанами, яких у столиці нараховується близько 2 мільйонів! Мало хто знає, але деяким з них уже понад 150 років. Вони знаходяться поряд зі станцією метро “Університет” – у ботанічному саду імені Фоміна. Вражаюче, як часто ми там буваємо, але як рідко задумуємося, що нас оточуює і який зміст несе у собі.
Перші каштани з’явилися у ботанічному саду у 1842 році.
За легендою, поява каштанів у Києві пов’язана з появою бульвару Шевченка. Мовляв, царю Миколі І не сподобалися тоненькі садженці, розташовані вздовж бульвару, і вже за ніч усі вони були викорчувані, а замість них посаджені тополі. Та наразі точно відомо, що вже у 1842 році у ботанічному саду з’явилися перші каштани. Через 20 років, у 1862-му, було закладено цілу каштанову алею, яка спочатку була у формі замкнутого кола, яке згодом розірвало будівництво станції метро “Університет”.
Зазначимо, що цьогоріч виповнюється 175 років з часів появи у Києві перших каштанів. Чим не привід відвідати ботанічний сад, тим паче до осені ці дерева прикрашають землю символічними каштанчиками 🙂
Поступово ці могутні дерева ставали візитівкою Києва. Очевидно, тому згодом, вже у 20 столітті, вони стали прикрашати ще один символ не лише столиці, але й усієї країни – “Київський торт”. Починаючи з 1957 року, на його упаковці незмінно рясніє каштанове листя.