Культова страва: де з’їсти львівський сирник

1950

Рецепт легендарного сирника повністю належить легендарному галицькому кулінару Дарії Цвек, яка є автором бестселеру “Солодке печиво”, який перевидавали аж дев’ять разів. З самого дитинства дівчинка записувала рецепти матері та бабусі, а ставши дорослою, почала вигадувати їх сама. Один з її солодких винаходів, львівський сирник, став візитівкою галицької кухні.

Існує понад 32 варіації львівського сирника. Його готують із лимонною або апельсиновою цедрою, кокосовою стружкою, горіхами, маком і навіть яблуками. Незмінним залишається жирний домашній сир, хороше вершкове масло і домашні яйця.

Зараз без сирника не можна уявити жодної кав’ярні Львова. VG Львів підготував для вас огляд закладів, де можна спробувати легендарний десерт.

Вероніка

Меню ресторану, звичайно ж, запропонує вам повний перелік страв, і перше, і друге, і компот, але ходять сюди, головним чином, за солодощами.

В залі під склом вітрини: хліб різних видів, сирні і ягідні торти (цілими і шматочками), печиво та тістечка, шоколадні цукерки ручної роботи з 40 видами начинок з чорного та білого шоколаду, горіхами, фруктами та ягодами, кавою.

Поруч зі знаменитими цукерками – пироги з фруктовим начинками, з маком, з рибою, з овочами, з грибами, кекси з цукатами, горіхами медом та шоколадом. І, звичайно, львівський сирник.

Адреса: пр. Шевченка, 21

Тел.: (032) 298 60 28; (095) 094-51-33

Білка

Тут готують сирники зі свіжого сиру, за бажанням клієнта, поливають їх смачним варенням, згущеним молоком або подадуть в класичній формі – з найніжнішою сметанкою чи вершками.

У “Білці” атмосферно, затишно та спокійно. Інтер’єр світлий, просторий та стильний.

Тут можна відпочити від метушні і гарно провести час. Особливо приємно смакувати улюбленим десертом укондитерської.

Тут пропонують сирнички з ягідним варенням (44грн), класичний (50грн), шоколадний, гарбузовий та чізкейк з сиром Дор-блю (35 грн).

Адреса: площа Соборна, 14, ТЦ “Роксолана”, 4-й поверх

Тел.: (097) 772-74-85, (097) 947-20-70

Львівські пляцки

“Львівські пляцки” – перша міська пекарня сирників і штруделів, яка знаходиться у центрі Львова, навпроти Ратуші.

Штруделі попали в Галичину за бабці Австрії. Сам цісар Франц Йосиф полюбляв поласувати яблучним штруделем з ванільним соусом та кавою. А ще наречених в Австрії колись обирали за вмінням готувати штрудель. Тісто мало бути настільки ніжним і прозорим, щоб крізь нього можна було читати. Зараз усілякі пляцки є невід’ємною частиною галицької гастрономічної культури. У меню: сирники з маком, шоколадними крихтами, шоколадним тістом і курагою, родзинками.

Зазначимо, будинок в якому розміщені Львівські пляцки – пам’ятка архітектури національного значення, збудована в 1589 році та носить назву “Венеціанської кам’яниці”, бо в цьому будинку жив посол Венеції – Антоніо Массарі.

Адреса: пл. Ринок, 13, вул. Кульпарківська, 226А (ТРЦ Victoria Gardens)

Тел.: (050) 371-38-33

Вівсянка, сер

“Вівсянка, сер!” – цю британську класичну фразу знає, мабуть, кожен. Вівсянка вважається визнаною англійською стравою, національною особливістю. Щорічно у другу п’ятницю квітня в американському містечку Сент-Джордж (штат Південна Кароліна) починається триденний Всесвітній фестиваль вівсянки.

Тематичний заклад відкрився і у Львові у жовтні цього року. Він розташований на вулиці Дудаєва, 5 та нагадує квартиру Шерлока Холмса. На стінах можна побачити різноманітні портрети акторів, які грали Шерлока, а також такі атрибути, як люлька, скрипка, лупа, кепка та ін. Загалом інтер’єр закладу витриманий в англійському стилі і викликає відчуття затишку та комфорту.

Адреса: вул. Дудаєва 5

Тел.: (096) 722-11-77

Вірменка

“Вірменка” – це культова кав’ярня міста, яка існує з 1979 року. У 2016 році її було обрано “Кращою кав’ярнею Львова” в рамках проведення десятого кавового фестивалю.

В далекому 1979 світ переповнювали неабиякі політичні, економічні та культурні події. І на цьому строкатому тлі в радянському Львові, на одній з найстаріших вулиць – Вірменській, в будинку під №19 (за Польщі тут працював майстер біжутерії Бадер), відкрилась кав’ярня, де почали збиратися “Діти квітів”. Новина про тусовку хіпі ширилась Союзом. Сюди з’їжджались неформали, пацифісти, художники, актори, рок-музиканти з Москви, Ленінграда, Вільнюса, Таллінна. Тут обмінювались самвидавом, читали заборонених Солженіцина, Булгакова, слухали заборонений рок-н-ролл…

Влітку 2016 року у “Вірменці” була проведена реставрація. Залишились автентичні кладка, перекриття, такі елементи, як фрагмент кам’яного порталу ХVI-XVII ст. та інше. З’явились старі фотографії, на яких можна знайти Кузю з Братів Гадюкіних та інших завсідників старої “Вірменки”, книжкові полиці. Деякі книжки можна взяти почитати за філіжанкою кави, а деякі навіть купити.

Тут традиційно по-східному варять каву, а до неї пропонують львівський сирник та натуральні наливки власного виробництва, а також оригінальні лікери “Вірменка”: кавова, тірамісу та шоколадна.

Адреса: вул.Вірменська, 19

Тел.: (067) 278-16-08

Cat Cafe

Завести вдома кішку – це величезна відповідальність і не кожен має можливість та час на це. Тому у Львові відкрили перший заклад у форматі Cat Cafe. Тут відвідувачі мають нагоду за чашечкою запашної кави провести час в компанії котиків.

Тут вам запропонують декілька видів сирних смаколиків: сирник Львівський (випечений сирний десерт з родзинками та цедрою лимона, покритий шоколадною глазур`ю), чізкейк “Нью-Йорк” (випечений сирний десерт, подається з соусами: карамель, вишня, чорна смородина, полуниця) та чізкейк Британський (вершково-сирний десерт, подається з соусами: карамель, вишня, чорна смородина, полуниця).

Адреса: вул. Степана Бандери, 47А

Тел.: (097) 650-99-11

На Бамбетлi

У 1766–1778 роках збудовано будинок №29, в якому розташовано заклад. Будинок має велике внутрішнє подвір’я та наскрізний прохід на вулицю Театральну. В XIX ст. цей прохід називався пасаж Андріоллі від імені купця Домініко Андріоллі, що прибув до Львова зі Швейцарії і відкрив тут першу у Львові цукерню. Також Андріоллі відомий ще й своєю участю в організації добровільної міської міліції. Коли цукерник помер, цукерню провадили його спадкоємці, та існувала вона до кінця ХІХ ст.

У 2007 в історичному пасажі відкрили кав’ярню в тому вигляді, в якому вона є зараз. М’яке приглушене освітлення, тиха ненав’язлива мелодійна музика допоможуть поринути в особливий теплий світ, де нема місця метушні та повсякденним клопотам і негараздам.

Адреса: пл. Ринок, 29 (вул. Театральна)

Тел.: (032) 235-45-44

Світ кави

За легендарним закладом, який знайомить українців з якісною та свіжою кавою, стоїть 16-річна історія розвитку. Свого часу власник “Світу Кави” Маркіян Бедрій надихнувся на відкриття магазинчика з продажу кави після своїх подорожей по Німеччині. Так на одній з центральних вулиць Львова з’явився скромний магазинчик з чотирма столиками і кавовим апаратом.

Сьогодні “Світ Кави” – це триповерхова кав’ярня, розташована в будівлі за Латинським кафедральним собором (що неподалік від Площі Ринок).

Простора кав’ярня з широким асортиментом світової кави, де пропонують близько 30 сортів арабіки, різноманітні кавові коктейлі. До кави пропонуються різноманітні солодкі “лєґуміни” (“ласощі, смаколики” по-львівськи). У крамниці, що знаходиться поруч, можна придбати каву з собою та кавові аксесуари.

З кожним роком кав’ярня розвивається: до меню вводяться нові напої, запроваджуються альтернативні способи приготування кави, виробляється власна філософія кави, яка вирізняє кав’ярню серед інших.

Адреса: пл. Катедральна 7

Тел.: (032) 297-56-75

Кентавр

Ресторан “Кентавр” розташований в самому серці Львова на площі Ринок, а свою назву отримав від барильєфу, який розташований біля входу в заклад.

Будівля береже пам’ять про своїх жителів ще з XVI ст. У 1578 році тут поселився кушнір Авеншток – його ім’ям і названо було кам’яницю. На початку ХІХ ст. на площі Ринок, 34 розташувалася книгарня Міліковських. А вже 1847 року Людвік Штадтмюллер відкрив тут ресторан і торгівлю винами. Сучасний “Centaur” – це міське кафе у самому серці старовинного, проте завжди модерного Львова. Навколо вирують фестивалі, ярмарки, святкування, і ми живемо у ритмі міста.

В інтер’єрі кафе – колекція унікальних французьких та американських меню початку 20 ст. з колекції князя Курнонського – засновника найавторитетнішого у світі Мішленевского гіду. Дорогою в нижній зал можна насолодитися відновленим синописом Володимира Патика 1973 року, присвяченого темі виноробства. Настрій літа та атмосферу затишку створюють у “пивниці” безліч смачних “закруток” – консервацій, компотів, варення.

Адреса: пл. Ринок, 34

Тел.: (096) 188-24-45, (032) 235-55-12

Цукерня

Кав’ярня відкрилась в 1999 році, і стала, свого роду, продовжувачем традиції львівських довоєнних “цукерень”. Зараз у закладі є три зали зі столиками. У першому залі – вітрина, де можна вибрати і купити кондитерські вироби з собою. В інших залах – столики для відвідувачів. Інтер’єр тут дуже домашній з смугастими шпалерами, віденськими стільцями з подушками та милими дрібничками на поличках. Також є літній майданчик.

Готують випічку в “Цукерні” з натуральних інгредієнтів за старовинними галицькими рецептами, так що торти, тістечка, штруделі, печиво, булочки та десерти – все смакує “як вдома у мами”. До солодкого пропонують широкий асортимент натуральної кави, звареної за оригінальними рецептами, чай, гарячий шоколад, соки тощо.

Адреса: вул. Староєврейська, 3

Тел.: (032) 235-69-49

Рецепти сирника

Класичний львівський сирник

Інгредієнти: 500 грамів кисломолочного жирного сиру (не мокрого!), 1 склянка цукру, 130 грамів вершкового масла, 4 яйця, 1 столова ложка манної крупи, 50 грамів родзинок, 3 столові ложки сметани, 2 столові ложки какао, цедра одного лимона.

Приготування. Збити жовтки з цукром, додати манку, масло, родзинки і цедру лимона, після чого все ретельно вимішати. До отриманої суміші додати сир (якщо сир крупинками, пропустити через м’ясорубку або змолоти у блендері), усе збити міксером на низькій швидкості не більше хвилини. Білки збити до густої білосніжної піни і додати в сирну масу, акуратно перемішати і викласти у форму для запікання. У розігріту духовку поставити сирник, випікати 40-60 хвилин при температурі 180?. Поки сирник печеться, приготувати глазур. Столову ложку масла і 2 столові ложки цукру перемішати, поставити на невеликий вогонь, постійно помішуючи розтопити. Додати 3 столові ложки сметани і 2 столові ложки какао, вимішати до однорідності і довести до кипіння. Готовий сирник полити шоколадною глазур’ю і помістити в холодильник мінімум на 5 годин.

Львівський сирник у шоколадному тісті

Інгредієнти: 750 грамів сиру, 7 яєць, півсклянки цукрової пудри, 2 склянки борошна, 1 столова ложка крохмалю, ванільний цукор, 175 грамів вершкового масла, 1 склянка молока, 2 столові ложки какао, півсклянки цукру, 50 грамів молочного шоколаду, 1 чайна ложка розпушувача для печива.

Приготування. Щоб приготувати сирну масу, потрібно сир (пропущений через м’ясорубку або збитий у блендері), 4 жовтки, цукрову пудру, столову ложку борошна, ванільний цукор, 50 грамів масла і крохмаль вимішати до однорідності. Білки збити до консистенції крутої стійкої. Частину з’єднати із сирною масою. Для приготування шоколадної маси необхідно в каструлю вилити молоко, додати цукор, какао, 125 грамів масла і шоколад. Варити на маленькому вогні до утворення однорідної маси, постійно помішуючи. Просіяне борошно, розпушувач і жовтки додати до охолодженої шоколадної маси, все вимішати і наприкінці додати частину збитих білків, акуратно перемішати. У форму для запікання спершу викласти половину шоколадної маси, на неї ложкою рівномірно викласти сирну масу і залити все шоколадною сумішшю, що залишилась. Випікати близько години при температурі 180?. Охолоджувати у напіввідчиненій духовці, щоб сирник відразу не осів.

Львівський сирник з вишнями

Інгредієнти: 500 грамів кисломолочного сиру, 3 яйця, 120 грамів цукру, цедра одного лимона, 1 столова ложка крохмалю або стільки ж манної крупи, 0,5 чайної ложки куркуми, півсклянки сушених вишень без кісточок, ванільний цукор до смаку.

Приготування. Сир, яйця, цукор і ванільний цукор перемішати у блендері. Додати куркуму, цедру лимона, крохмаль (манку) і збивати до однорідності. Залити сушену вишню окропом на 10 хвилин, обсушити і додати в сирну масу, перемішати і викласти у форму для запікання. Пекти протягом 50 хвилин при температурі 180?. Після випікання сирник необхідно охолодити, не виймаючи з форми, щоб він не розвалився. За бажання можна полити шоколадною глазур’ю.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини