Куди поїхати в лютому в Україні: 29 ідей

1383

Після насиченого подіями січня другий місяць зими здається бляклим і нудним. Але це тільки на перший погляд. Адже попереду – День усіх закоханих, 14 лютого! І колоритна Масляна з її веселими гуляннями. Це лише мала частина того, що може запропонувати вам лютий. У надії, що він буде сніжним і можна буде насолодитися зимовими розвагами, пропонуємо вам нашу традиційну добірку, в якій розповімо, куди відправитися на відпочинок у лютому.

Смачний лютий: фестиваль «Ужгородська палачінта»

А ви знаєте, що таке палачінта? Якщо ні, це означає, що ви ніколи не бували на одному з найяскравіших свят Ужгорода. Але це можна легко виправити вже в лютому. Адже скоро в Ужгороді будуть пекти млинці! Так-так, славнозвісна палачінта на місцевому діалекті означає млинець – у слова угорське коріння. На гастрономічному фестивалі, який, по суті, мало відрізняється від Масляної, випікають величезну кількість млинців. І урізноманітнюють їх смак за допомогою солодких і солоних начинок. Ну і не обходяться закарпатські гуляння без меду, сиру і вина.

Крім гастрономічного розмаїття, учасників фестивалю чекають розваги – фаєр-шоу, змагання для сміливців, які зважаться залізти на стовп.

Джерело фото: сторінка групи «Ужгородська палачінта 2017» у ВКонтакте.

Коли: 8–10 лютого 2019 року.

Як дістатися: на поїзді до Ужгорода. Свято пройде у Боздоському парку.

Де зупинитися: зібралися в Ужгород? Плануйте поїздку правильно, заздалегідь вибравши житло.

Зустрічаємо Масляну в українському етнокомплексі

Веселі ігри та забави чекають гостей етнокомплексу «Українське село». Тут спалять опудало Марени, поспівають весняних пісень і пригостять млинцями. А ще в програмі вареники, козацький куліш, шашлик і гарячі напої.

Джерело фото: сторінка етнографічного комплексу «Українське село» у Facebook.

Коли: 9–10 березня 2019 року. Вхід вільний, так що на відпочинок можна поїхати недорого. Майстер-класи платні.

Де зупинитися: при етнокомплексі є номери, але також можна оселитися неподалік у Києві.

Як дістатися: до Києва, далі від станції метро «Святошин» маршруткою до села, потрібно буде пройти ще близько 1,5 кілометра. Так що зручніше добиратися своїм авто.

За етнорозвагами – в Переяслав-Хмельницький

Національний історико-етнографічний комплекс «Переяслав» знову збирає гостей – на свято Масляної-2019. У народі Масляна – це ще й свято Колодія. Так що відвідувачів чекає майстер-клас з виготовлення колодки, а також інші майстер-класи, народні обряди, конкурси (спритникам запропонують влізти на стовп), ярмарок виробів майстрів і українські страви. Ну і, звичайно ж, не обійдеться без випікання млинців!

Джерело фото: Nice-Places.com.

Коли: 9 березня 2019 року, початок святкування – о 12:00.

Вартість: дорослий квиток 30 грн, дитячий – 15 грн.

Як дістатися: з Києва від метро «Бориспільська» та «Харківська» до Переяслава-Хмельницького ходять маршрутки. Місто розташоване на трасі Бориспіль – Запоріжжя, можна легко доїхати автомобілем.

Де зупинитися: зупинитися можна в готелях Переяслава-Хмельницького.

За вогняними стрілами – в парк «Київська Русь»

Парк «Київська Русь» завжди влаштовує цікаву програму на свята. І Масляна обіцяє бути незабутньою. Цього року традиційно проведуть «Масляничний вертеп», кінно-трюкове і вогняне шоу, стрільбу з требушета вогняними ядрами, змагання з підкорення масляничного стовпа і лицарські бої. Пропонується і атракціон «Політайло» – політ на канаті над озером. А частування буде від самого князя київського! Млинці, бублики, вареники і медовуха – обов’язкові учасники програми. Найбільше в Україні опудало Масляної підпалять за допомогою вогняних стріл.

Джерело фото: parkkyivrus.com.

Коли: 9 та 10 березня 2019 року, початок о 13:30.

Вартість: від 125 до 250 грн для дорослих (найдешевше буде, якщо придбати квитки до 24 лютого), для пенсіонерів – 100 грн, для школярів – 50 грн.

Як дістатися: маршруткою від зупинки «Видубичі» до села Копачів.

Де зупинитися: при етнопарку є готель і хостел (200 грн/чол.). Але можна вибрати і один з готелів Києва.

Силачів чекають на Масляну в Пирогові

Киянам зручно відзначити Масляну в найбільшому в Європі етнопарку під відкритим небом. Музей «Пирогів» розташований у межах Києва, тож за розвагами їхати недорого і недовго. Тут знають народні традиції і відтворюють давній обряд Колодія, співають народних пісень і танцюють. Буде цікаво поспостерігати і за змаганням силачів. А спалювати в Пирогові прийнято «Кострубатого діда» – символ злих сил зими.

Джерело фото: theqrwa.wordpress.com.

Коли: 9 та 10 березня 2019 року.

Вартість: вхідний квиток коштуватиме близько 50 грн.

Як дістатися: до станції метро «Іподром», далі 15 хвилин тролейбусом № 11.

Де зупинитися: Київ – європейське місто, в якому ви знайдете безліч пропозицій.

Зимова краса «Тунелю кохання», Клевань

Чарівність засніженого «Тунелю кохання» привнесе нові барви у ваші відносини. Це найромантичніший куточок України, який чув безліч любовних зізнань!

Джерело фото: we.org.ua.

Як дістатися: якщо плануєте свою подорож громадським транспортом, спершу варто дістатися до Рівного. Селище Клевань з неймовірним тунелем знаходиться за 26 кілометрів, доїхати можна маршруткою. Також до романтичного куточка можна відправитися з екскурсією – варіантів багато.

У Самбір – до мощів святого Валентина

Українці можуть пишатися тим, що частинка мощей шанованого всіма святого Валентина покоїться в Україні. Невелике містечко Самбір стало місцем паломництва закоханих. Безліч пар з’їжджаються 14 лютого в греко-католицький храм Різдва Пресвятої Богородиці на молебень. Вважається, той, хто доторкнеться до ковчега з мощами святого, пізнає справжнє кохання і знайде щастя.

Джерело фото: all-ukraine.com.ua.

Як дістатися: до Львова, далі пересісти на маршрутку до Самбора. Або записатися на екскурсію.

Кохання у середньовічному замку Радомисль

Перенестися в середньовічну казку зовсім не складно. Всього кілька годин у дорозі – і ви господарі королівських покоїв. А ваш замок височіє на гранітній скелі, вдивляючись темними бійницями в чарівні пейзажі ландшафтного парку. Вранці не забудьте здійснити прогулянку до острова кохання.

Джерело фото: radozamok.com.ua.

Де зупинитися: при замку працює готель «Віа Регія». Ніч на двох коштує від 1300 грн.

Як дістатися: потрібно доїхати до Радомишля. Можна скористатися маршруткою, яка курсує від столичної станції метро «Житомирська». В дорозі 1,5–2 години. Далі до замку довезе міська маршрутка № 2. Також ви можете зупинити свій вибір на екскурсії.

Замок кохання: Сент-Міклош

Є в цьому замку якісь невловимі чари. Відлуння великого кохання прекрасної княгині Ілони Зріні, до якої була прикута увага західноєвропейської знаті, не зникло безслідно. Старовинні стіни замку Сент-Міклош пам’ятають драматичні події тих далеких років. Зараз оповитий легендами замок притягує до себе закохані пари. Тут грають весілля і проводять лицарські весільні церемонії, водять таємничими тунелями у світлі справжніх факелів і зізнаються в коханні.

2691362_800x600_wem_jXYmn6U.jpgДжерело фото: stmiklos.com.

Відвідування: побачити Сент-Міклош можна в складі екскурсійної групи. Одноденний тур в замок з Мукачева до ваших послуг. До програми входить концерт камерної музики, фуршет і екскурсія по замку з факелами. Вартість – 265 грн з особи (до вартості не входить трансфер з Мукачева).

Коли: 31 січня, 7 і 14 лютого 2019 року.

Як дістатися: до Чинадійово, де знаходиться замок Сент-Міклош, можна доїхати зі Львова, Ужгорода або Мукачева електричкою. А також поруч із селищем проходить траса Київ – Чоп.

Поринути в морське життя в океанаріумі, Київ

Здається, ти опинився під товщею морської води, але при цьому можеш спокійно дихати і розглядати неймовірних мешканців океану. Барвисті коралові ліси, потішні скати і мурени, неквапливі черепахи і зубасті акули живуть у столичному океанаріумі «Морська казка».

Джерело фото: nashkiev.ua.

Вартість: дитячий квиток – 150 грн, дорослий – 180 грн.

Як дістатися: океанаріум «Морська казка» розташувався в ТЦ «Дитячий Світ», вийти слід на станції метро «Дарниця». Київ.

Де зупинитися: в столиці багато пропозицій поселення в різних районах міста, оберіть своє.

За атракціонами – в парк розваг Happylon, Київ

У лютому потрібно трохи підбадьоритися, адже після насиченого січня це найспокійніший місяць. Але скільки можна сидіти вдома, якщо в парку розваг Happylon так багато екстремальних атракціонів! Комплекс виконаний у морській тематиці, так що можна відпочити з дитиною і заодно трохи згадати про літо.

Джерело фото: relax.com.ua.

Вартість: користування одним атракціоном – від 45 грн.

Як дістатися: дитячий розважальний парк знаходиться неподалік від станції метро «Либідська».

Де зупинитися: подивіться варіанти розміщення за цим посиланням.

Пограти на льодомобілях, Харків

Льодова арена «Айс Холл» примітна тим, що це, мабуть, єдине місце в Україні, де можна покататися на льодомобілях (Icemobile). Не знаєте, що це за «звір»? Це веселий атракціон, що дає можливість влаштувати гонки на льоду і зіграти в льодобол! Веселе місце, щоб відпочити з дітьми. На вибір пропонують 4 двомісних льодомобілі і 6 одномісних машин. А крім того, арена відома проведенням безлічі чемпіонатів, льодовими шоу-програмами і нічними дискотеками на льоду.

Джерело фото: icehall.com.ua.

Вартість: 85–110 грн (за 45-хвилинний сеанс).

Як дістатися: арена розташована в ТРЦ «Дафі», тому варто доїхати до розважального центру. Наприклад, підійде маршрутка 208е.

Де зупинитися: будь-який готель Харкова – на ваш вибір. Забронювати можна тут.

«Українська Швейцарія» взимку: Східниця

Шукаєте, де б прийняти оздоровчі водні процедури? А в Східниці ви вже бували? Це відомий бальнеологічний курорт, в якому налічується понад 40 джерел! А ще «Українська Швейцарія» славиться надзвичайно гарними пейзажами. Гарне місце, куди поїхати відпочивати в лютому.

Джерело фото: akwatur.com.

Як дістатися: до Трускавця або Борислава поїздом, звідти до Східниці легко доїхати маршруткою. Або можна скористатися автобусним рейсом зі Львова.

Де зупинитися: щоб подихати гірським повітрям і прийняти оздоровчі процедури, перейдіть за цим посиланням – оберіть собі місце для відпочинку.

Зимовий Трускавець: як відпочити бюджетно

Ви бачили, яким ошатним стає Трускавець, одягнений у святкове біле вбрання? Тут ви отримаєте не тільки висококваліфіковану допомогу і лікування водами, але також естетичне задоволення. Прекрасний відпочинок у лютому!

Вас може зацікавити варіант бюджетного відпочинку в зимовому Трускавці. Для цього ідеально підійде туристичний комплекс «Трускавець 365», де в «All inclusive» входить катання на лижах та інші зимові розваги.

Як дістатися: на поїзді до Трускавця.

Де зупинитися: вибрати санаторій або затишний готель ви можете тут.

На термальні води у Велятино

Де відпочити в лютому в Україні? Є курорт, який не так добре відомий, як термальні води Косино, але це дуже затишне місце для відпочинку і оздоровлення. Термальні води Велятино цікаві підвищеним вмістом йоду й брому. Місцевий санаторій має у своєму розпорядженні два відкритих басейни для дорослих і один дитячий. Сюди відправляються відновити нервову систему, допомогти серцево-судинній системі і опорно-руховому апарату. А неподалік від теплих вод є гірськолижний курорт з п’ятьма трасами.

Джерело фото: ua-reporter.com.

Як дістатися: до Хуста, далі курсує автобус, у дорозі – 15–20 хв.

Де зупинитися: подивіться, що пропонує лікувальний санаторій «Теплі води» з термальними басейнами, або підшукайте варіант недалеко в Хусті.

На сноутюбінг – у «Сорочин Яр», під Полтаву

Любителі сноутюбінгу знайдуть тут все необхідне, включаючи доріжку-ескалатор, що піднімає нагору. Для лижників є три доглянуті траси. Від природи снігу можна і не чекати, але потрібен мороз: за температури –5 градусів у «Сорочиному Яру» запускають снігові гармати. Відпочинок на курорті можна поєднати з відвідуванням Диканьки і її колоритних місць.

Джерело фото: sorochin-yar.com.ua, автор – Олександр Фостик.

Вартість: один скі-пас (користування підйомником і спуск) – від 25–30 грн (низький сезон / високий сезон), послуги тюбінг-парку – 150–200 грн/год.

Як дістатися: з Полтави можна доїхати рейсовим автобусом. А своїм авто їхати трасою в бік Диканьки, через 1 кілометр після вказівника на Петрівку буде знак «Сорочин Яр». Далі близько 1 кілометра уздовж посадки.

Де зупинитися: найбільш вдалий вибір – це готелі Полтави, переконайтеся самі!

На фігурне катання – в Дніпро

Парк розваг «Лавина» став місцем для веселого зимового дозвілля. Сюди відправляються за сноутюбінгом і катанням на лижах. А ще тут є каток школи фігурного катання, де можна кататися навіть уночі!

Джерело фото: 101hotels.ru.

Вартість: провести годину на ковзанці буде коштувати 80–100 грн.

Як дістатися: до зупинки «Міський очний центр», підійдуть маршрутки № 18, 20 та інші.

Де зупинитися: Дніпро – місто великих можливостей, тож вибором житла ви не будете розчаровані. А при розважальному комплексі теж є готель.

На нічні катання – у «Протасів Яр», Київ

Тільки уявіть: ніч, легкий морозець, сніг, що мерехтить у світлі ліхтарів, легке ковзання по добре підготовленій трасі. Нічне катання – велике задоволення для завзятих лижників. Випробувати все це можна на зимовому курорті «Протасів Яр». Він зручний ще й тим, що розташований у межах Києва – киянам краще поїхати сюди.

Джерело фото: сторінка гірськолижного комплексу у Facebook.

Вартість: нічні катання, безліміт – 350 грн і 175 грн (після 2 години ночі). Один підйом у звичайний час – 20 грн, у вихідні і свята – 35 грн.

Як дістатися: від станції метро «Вокзальна» на маршрутці № 198.

Де зупинитися: величезний вибір готелів Києва.

Для поціновувачів сноубордингу – курорт «Водяники», під Черкасами

Якщо вам ліньки їхати в Карпати, пам’ятайте, що неподалік від Черкас є цікавий зимовий курорт. Чотирикрісельна канатна дорога, бугельний підйомник, сноуборд-парк, школа для початківців, підготовлені доріжки… А любителі сноубордингу знайдуть тут трампліни і half-pipe. Втомилися від снігу? Лазні і джакузі з підігрівом на відкритому повітрі допоможуть зігрітися і розслабитися.

Джерело фото: vodyaniki.com.

Вартість: один підйом – 40–43 грн.

Як дістатися: найзручніше своїм авто. Також з Черкас від автостанції на курорт ходять автобуси, краще їхати о 6:50, час у дорозі близько 2 годин.

Де зупинитися: зупинитися можна на самому курорті або заночувати в Черкасах.

Пилипець: гірськолижні спуски і зимовий водоспад

А ви знаєте, що відрізняє Пилипець від інших зимових курортів Карпат? Тут знаходиться найдовша канатна дорога – більше 1,5 км. Курорт, що розкинувся на березі гірської річки, вважається одним з кращих для фрірайдерів. А також підходить для позатрасової їзди і сноубордистів. Якщо опинитеся на цьому курорті, не проґавте можливість помилуватися зимовим водоспадом

Джерело фото: wikipedia.org, автор – Krasnickaja Katya.

Вартість: 20–30 грн мультиліфт, 70–80 грн за підйом на крісельному підйомнику. Скі-пас на день – 600–700 грн.

Як дістатися: наприклад, поїздом Київ – Чоп до станції Воловець, а далі пересісти на автобус і подолати 15 кілометрів.

Де зупинитися: готелі у Пилипці.

Дегустуємо коньяк і вина «Шабо»

Якщо ви поїдете в Одесу, то щоб лютий не поступався січню за «градусом» і колоритом, можна зазирнути у виноробні господарства. Наприклад, Центр культури вина «Шабо». Перед вами постануть древні підвали, гігантські сховища вина, Коньячний і Шампанський двори, незвичайний фонтан Діоніса… І, звичайно, дегустація напоїв, а їх у господарстві більше 80! Ось куди поїхати в лютому!

Джерело фото: Odessa Business News.

Вартість: базова екскурсія (1,5 ч) без дегустації – 200 грн, з дегустацією – від 280 грн.

Як дістатися: можна доїхати з Одеси маршруткою або дістатися електричкою до Затоки, а далі пересісти на маршрутку.

Де зупинитися: оптимальний варіант – ночівля в Одесі.

За свіжим сиром – у Закарпаття, сироварня «Бараново»

Свіжоприготовлений сир, зроблений зі свіжого закарпатського молока, – такий делікатес ви знайдете в сироварні «Бараново». Її господарі із задоволенням проведуть екскурсію. Тут на сучасному обладнанні за автентичними рецептами готують 15 різних видів молочної продукції!

Джерело фото: baranovo.org.

Вартість: близько 50 грн за екскурсію.

Як дістатися: з Мукачева чи Ужгорода до Хуста, звідти всього 6 кілометрів на маршрутці Хуст – Іза.

Де зупинитися: в місцевому міні-готелі «Баранове» або ж в одному з готелів Хуста.

За кельтськими частуваннями – в Мукачево

Спершу ви потрапите в тропіки з гранатами, інжиром, лимоном і бамбуком, а потім – у глибокий підвал, вирубаний у скельній породі… І все для того, щоб в атмосферній обстановці покуштувати кельтську кухню і напої. «Кельтський двір» – єдина на Закарпатті садиба зеленого туризму, що пропонує таке дозвілля. Тут розливають ель, збитень, сидр, грапу, віскі, шнапс і настойку на 60 травах!

Джерело фото: Transcarpathian Truth.

Як дістатися: «Кельтський двір під Ловачкою» розташований на вулиці Подловачній, на околиці міста Мукачева.

Де зупинитися: Мукачево порадує вас вибором готелів і гостьових будинків.

Найвеселіший похід року: львівськими кафе і ресторанами

Навіть сірий і нудний день заграє всіма барвами життя, якщо вирушити у веселий тур питними закладами Львова. Адже вони особливі. Такого розмаїття не знайти ніде в Україні! Познайомтеся з незвичайними ресторанами і кафе, про які ви не знали, і сплануйте свій розважальний маршрут! І не забудьте включити в нього Львіварню.

Джерело фото: hochu.ua.

Де зупинитися: готелі та хостели Львова.

Зимова риболовля і буєри на Шацьких озерах

Шацькі озера стають улюбленим місцем відпочинку для багатьох поціновувачів природи. Але чим тут зайнятися в холодну зимову пору? Звичайно ж, захопитися риболовлею. Взимку водойми покриваються товстим шаром льоду, під яким завжди є на що полювати. Так що ловись рибка – мала і велика!

Джерело фото: focus.ua.

У холодний сезон на озерах ви зможете також повправлятися у фігурному катанні, покататися а лижах або на буєрі – такому собі вітрильнику на ковзанах.

Як дістатися: до Шацьких озер зручно добиратися з міста Ковеля, а також з Луцька. Курсують автобуси і маршрутки.

Де зупинитися: можна знайти відповідне житло на Шацьких озерах.

За романтикою в Кам’янець-Подільський замок

Якщо вам не вистачає душевного тепла, присвятіть пару днів подорожі в Кам’янець-Подільський. Дуже вдалий варіант проведення лютневого дозвілля. Кам’янець-Подільська фортеця вражає туристів у будь-який час року. Та й саме невелике старовинне місто може розповісти про себе багато цікавого. А взимку тут можна ще й зігрітися теплим глінтвейном.

Джерело фото: kalipsoua.com.

Де зупинитися: готелі Кам’янця-Подільського порадують вас різноманіттям.

Запастися здоров’ям у Сатанові

Курортне селище Сатанів узимку ніколи не порожніє. Купання в мінеральних джерелах, ванни і сауни гармонійно доповнюються катанням на лижах та санках. Можна також прогулятися місцевими визначними пам’ятками, відвідавши знаменитий Сатанівський замок. Про проведену тут відпустку ви ніколи не пошкодуєте. Поєднувати приємне з корисним завжди приємно!

Джерело фото: skiings.ru.

Як дістатися: до селища Сатанів буде зручно доїхати на автобусі з Хмельницького, Тернополя, Вінниці та Івано-Франківська.

Де зупиниться: гостей зустрічають «Perlyna Podillyа» (від 470 грн), «Сонячний прованс» (від 480 грн) і «Аква Віта» (від 600 грн).

На активний відпочинок в Ізки

Ви лижник-початківець , що обожнює неповторну природу зимових Карпат, тоді Ізки – те, що потрібно. Крім аматорського катання, курорт вас приємно здивує гастрономічними особливостями: тільки корисне харчування з продуктів власного виробництва. Серед інших задоволень – сауни, лазні, мінеральні купання і «лежанка на вуликах». Кажуть, що бджоли можуть підлікувати енергетичне поле!

Джерело фото: izki.ua.

Як дістатися: на поїзді до курорту Воловець, далі на таксі близько 20 кілометрів.

Де зупинитися: є безліч варіантів проживання в Ізках.

За новими враженнями в Чернівці

Для цікавої подорожі пора року не має значення. Тож якщо вам випала відпустка в лютому, не пошкодуйте часу для знайомства з Чернівцями. Точно не прогадаєте! Архітектурна спадщина епохи Австро-Угорської імперії нагадає вам котрусь з європейських столиць. Окремої уваги вартий Чернівецький університет.

Джерело фото: cv.vj.ua.

Де зупинитися: можна легко підібрати відповідне житло в одному з готелів Чернівців.

Джерело: IGotoWorld.com

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини