Топ-10 місць для катання на лижах в Україні 2019

1647

Лижні курорти успішно проводять сезон, а нам саме час замислитися, де провести  зимову відпустку. Враховуючи, яким спекотним було літо, варто очікувати холодної та повносніжної зими, що якомога краще сприятиме займанню зимовими видами спорту. Тож пропонуємо до вашої уваги добірку кращих лижних курортів України!

Ясна річ, що епіцентром зимового відпочинку і одним із найкращих місць для лиж є Карпати. Якщо ви бажаєте відірватися на повну – вам саме сюди.

Куди поїхати кататися на лижах – Буковель

Це найвідоміший та найбільший гірськолижний курорт України, знаний також далеко за межами нашої країни. Буковель – це велике туристичне містечко, у якому відвідувачі у будь-яку пору року можуть знайти прекрасні можливості для активного відпочинку.

Джерело фото: bukovel.com.

Щодо власне зимового відпочинку:

  • Буковель налічує 63 гірськолижні траси усіх рівнів складності, сумарна довжина яких складає понад 60 км.
  • Траси повністю обладнані сніговими гарматами, тож навіть якщо сніг за вікном не радує око – це не привід сумувати: у Буковелі сніг точно буде! Лижний сезон, завдяки гарматам, триває з грудня по квітень.
  • Цьогоріч старт – 1 грудня.
  • У Буковелі комфортно відчуватимуть себе як новачки, так і майстри спорту: кожен може знайти для себе трасу відповідного рівня складності або найняти інструктора.
  • Діє у Буковелі Bukovelskischoll, яка за 4 дні гарантує впевнене катання на гірських лижах або сноубордах.
  • Проживання забезпечується у 8 комфортабельних готельних комплексах, а також окремих персональних 4- та 5-зіркових віллах з власним ski-out.

Джерело фото: bukovel.com.

Недоліком Буковеля може бути ціна: у середньому вона вища, ніж на інших гірськолижних комплексах, і не менша, ніж на закордонних європейських курортах середнього класу. Але за якість треба платити.

Ціни у Буковелі взимку

  • Один оглядовий підйом, якщо не брати абонемент, буде коштувати 120 грн, у святкові дні – 155 грн.
  • Один підйом для катання – 290 грн.
  • Одноденний абонемент – 1120 грн, у святкові дні (з 2 по 6 січня) – 1455 грн.
  • Абонемент на 10 днів – 7845 грн, у святкові дні – 10190 грн.
  • Прокат лижного спорядження – від 170 до 430 грн за день, залежно від стану і якості спорядження, для дітей – від 130 до 190 грн за день.

Проживання у двомісному номері економ-класу буде коштувати від 1244 грн на добу, залежно від дат заїзду (новорічні свята дорожче). Знайти житло у Буковелі на будь-який смак не проблема, варіантів багато.

Харчування забезпечується численними ресторанами курорту. Вибір дуже великий!

Як дістатися: курорт розташований біля села Поляниця Яремчанської міськради, за 30 км від міста Яремче, і 10 км – від села Татарів. Координати курорту: 48.346438, 24.445438. З Івано-Франківська до Буковеля ходять регулярні автобуси.

Драгобрат

Якщо Буковель є найбільшим гірськолижним курортом, то Драгобрат – найвисокогірнішим і, на думку багатьох, найкрасивішим. Розташований на висоті 1400 м, на межі лісової смуги, курорт має тривале і стійке природне снігове покриття, і кататися тут можна найдовше у Карпатах – вже з листопада і аж по травень. Згідно зі статистикою, за останні 30 років відсутність снігу тут не спостерігалася. Тож кращого місця для катання на лижах не знайти. Крім того, Драгобрат дуже полюбляють сноубордисти! Тут також є можливості для фрірайду.

Автор фото: Анна Семенюк.

Драгобрат є ідеальним місцем для любителів відчуття свободи – певна віддаленість від населених пунктів, важкодоступність і, відповідно, значно менша кількість відвідувачів дають можливість на повну насолодитися красою гір.

  • На Драгобраті знайдеться місце як для новачків, так і для екстремалів, – для цього діє 8 трас різного класу складності.
  • Головні підйомники розташовані на схилах гори Стіг.
  • Крім того, Драгобрат – рай для любителів фрірайду і сноубордингу!
  • Також тут діє лижна школа, де навчають азам катання.

Автор фото: Анна Семенюк.

  • Любителів фрірайду на сноукайті доставляють на верхів’я гір Жандарми та Стіг, звідки не лише можна екстремально спуститися вниз, а і вдосталь намилуватися карпатським краєвидом, у тому числі Говерлою, що видніється вдалині.

Автор фото: Анна Семенюк.

Поселитися у Драгобраті можна у готелі або котеджах, з 2- і 3-місними номерами. Забронювати номер у готелях Ясіні, що недалеко від Драгобрата, можна тут. Проживання у найпростіших номерах коштуватиме від 550 грн на добу, у свята – від 700 грн, у березні обіцяють ціну 500 грн за двомісний номер (залежно від дат і умов, ціни потрібно уточнювати у конкретному готелі!).

Зі скіпасами на Драгобраті складніше, ніж, наприклад, на Буковелі, оскільки власники підйомників – різні. І вам потрібно обрати, де кататись, або купити абонементи на певну кількість підйомів на різні траси.

Ціни на Драгобраті

  • Один підйом – 40–50 грн.
  • П’ять підйомів – 150–180 грн дорослий, 80–100 грн – дитячий.
  • 20 підйомів – 450–550 грн.
  • 50 підйомів – 1000–1200 грн.
  • Прокат лиж і сноубордів – 150–200 грн на день (залежності від комплектації, фірми, стану спорядження).
  • Пункти прокату є як у селищі Ясіня, так і на самому курорті. Варто зазначити, що ціни на свята значно зростають.

Автор фото: Анна Семенюк.

Як дістатися: за 18 км від бази – селище Ясіня, куди можна доїхати поїздом з Києва, Львова, Івано-Франківська або автобусами з Чернівців, Ужгорода, Рахова. До самої бази можна дістатися лише транспортом підвищеної прохідності, на хороших позашляховиках. Дорога може значно ускладнюватися через погані погодні умови. Якщо ваш транспорт не відповідає цим вимогам, слід лишити авто на стоянці в Ясіні і скористатися послугами місцевих перевізників. Їх дуже багато.

Проблем добратися на Драгобрат у лижний сезон немає, для здешевлення ціни – збирайте компанію або самі долучайтеся до якоїсь групи! Ціни за підйом на Драгобрат (з людини) тим нижчі, чим більшої місткості транспорт. Так, поїздка у 18-місному автомобілі ГАЗ66 (як для перевезення військових) буде коштувати 1500 грн, тобто трохи більше 80 грн з людини. За 8-місний УАЗ беруть 1000 грн, поїздка на одного коштуватиме 125 грн.

Славське

Один з найпопулярніших і велелюдних гірських курортів Карпат, що замикає трійку найкращих. Кожного року його відвідує багато любителів зимових гір. Популярності курорту сприяє близькість до Львова – усього 135 км. На відміну від популярного Буковеля, курортний бізнес у якому був започаткований лише у 2000 році, гірськолижний туризм у Славському має дуже давню історію, що своїм корінням сягає першої половини 19 століття.

Джерело фото: svkolo.org.

Найвідоміший лижний комплекс у Славському розташований на горі Тростян, що користується визнанням у лижників. Гора має:

  • 11 трас різних рівнів складності загальною довжиною 22 км,
  • 7 бугельних підйомників,
  • 1 канатно-крісельну дорогу.

Зупинитися у Славському можна у різноманітних готелях і садибах селища і околиць. Вартість – від 550 грн за добу (у святковий період ціни вищі).

Ціни у Славському

  • Вартість денного абонементу на підйомники на горі Тростян – 500–560 грн.
  • У період свят з 23 грудня по 10 січня – 600 грн.

Перевагою Славського є близькість до відомих історичних та природничих пам’яток, серед них печера Довбуша та фортеця Тустань.

До недоліків слід віднести можливі черги на підйомники, в ажіотажні вихідні готуйтеся простояти в очікуванні до 20 хвилин.

Як дістатися: потягами – Славське має залізничну станцію.

Пилипець

Одне з найулюбленіших в Україні місць для любителів фрірайду. Сніг у Пилипці тримається з грудня по квітень. Сумарна довжина трас на горі Гимба – більше 20 км.

Автор фото: Анна Семенюк.

Траси курорту задовольняють як професіоналів, так і аматорів.

  • Любителів фрірайду ратраками завозять на верхів’я гори Гимба.
  • На гору Гимба є крісельна канатна дорога довжиною 1650 м.
  • Також на Гимбу є бугельні підйомники довжиною 1500 м («Боржавські полонини»), 600 та 400 м.
  • На гору Магура-Жида (1505 м над рівнем моря) є бугельні підйомники завдовжки 1000 і 900 м («Магура»).

Ціни у Пилипці

  • Один підйом – від 70 грн на гору Гимба.
  • Один підйом – від 20 грн на гору Магура.
  • Абонемент на день – 400–600 грн, під час новорічних свят – 700 грн.

Родзинкою курорту, окрім лиж, є легендарний водоспад Шипіт, що не замерзає навіть взимку, – усього за 6 км від Пилипця. Тому, крім своєї «зимової репутації», Пилипець може приваблювати туристів і в міжсезоння.

Автор фото: Анна Семенюк.

Не стане проблемою поселення у Пилипці: для комфортного відпочинку лижників, сноубордистів та просто любителів гір у Пилипці є велика кількість готелів і приватних садиб різного рівня та вартості. Тут хороший варіант для себе може знайти як найприскіпливіший турист, так і простий мандрівник. Найдешевші номери – від 350–400 грн за добу.

Як дістатися: потягом до станції Воловець, звідки автобусом або таксі до села Пилипець.

Автор фото: Анна Семенюк.

Мигово

Буковинський гірськолижний комплекс розташований неподалік урочища Солонець, відомого родовищами мінеральних вод. Мальовниче розташування у гірській долині поєднується з близькістю до Чернівців – усього 60 км від обласного центру.

Джерело фото: migovo.com.ua.

  • На схилах гори Мала Кічера розташовані 2 спуски, довжиною 1100 і 1300 м.
  • Спуски обслуговуються двома бугельними підйомниками довжиною 1000 та 600 м.

Оплата здійснюється за принципом «електронного гаманця», що у поєднанні з чотирма турнікетами системи SKI PASS забезпечує практично відсутність черг.

Ціни на курорті Мигово

У сезон 2018–2019 ціна на один підйом:

  • 30 грн у будні.
  • 40 грн у вихідні.
  • 50 грн у період новорічних свят.

Денні абонементи, відповідно, 500, 550 і 700 грн.

Снігові гармати забезпечують безперервне снігове покриття з грудня до кінця березня.

Перевагою комплексу є компактність розташування готелів, трас і об’єктів харчування.

Як дістатися: від Чернівців – на маршрутних таксі, що відходять від центрального автовокзалу.

Забронювати готель у Мигові можна тут. Ціни на проживання у селищі – від 400 грн за номер, є недорогий хостел – 150 грн за місце на добу.

Ізки

До села Ізки, що на Міжгірщині, туристичний люд з’їжджається навіть із сусідніх курортів: аби побачити справжній карпатський ековідпочинок і відчути атмосферу природного комфорту. Дерев’яні будиночки в Ізках створюють казкову атмосферу у будь-яку пору року і дають можливість хоч на якийсь час відгородитися від надмірної суєти.

Автор фото: Анна Семенюк.

Курорт гарний для початківців.

  • Тут є 5 трас, які класифікуються як «сині» і «зелені», тобто середньої і легкої складності.
  • Територія комплексу «Ізки» – 28 гектарів. На такому великому просторі навіть у святковий новорічно-різдвяний період відпочивальники почуватимуться вільно.
  • На горі Магура працюють два витяги: крісельний та невеликий бугельний. Крісельний працює навіть влітку: тут чудові краєвиди.
  • Траси – середнього рівня складності, достатньо просторі (ширина до 200 м, протяжність найдовшої –  майже 3 км). Тому в «Ізках» буде цікаво як досвідченим лижникам і сноубордистам, так і початківцям.
  • Для тих, хто не впевнений у своїх силах, тут працює лижна школа.

Ціни в Ізках

  • Разовий підйом у будні на крісельному підйомнику – 50 грн.
  • Разовий підйом у вихідні дні і високий сезон – 70 грн.
  • Абонемент на день – 400 грн і 600 грн (у вихідні та високий сезон). Дітям знижки.
  • Бугельний підйомник на день – 80 грн.

Джерело фото: izki.com.ua.

Комплекс позиціонує себе як «еко». Так, тут пропонують органічні продукти власного виробництва, різноманітні лікувальні процедури, йогу тощо – що дозволить приємно розслабитися опісля лижного відпочинку.

Мінус курорту – не завжди є природний сніг, проте його відсутність компенсується сніговими гарматами.

Проживання можливе у готелі або котеджах «Ізок». Ціни на номери стартують від 760 грн (двомісний стандарт).

Як дістатися: потягом до станції Воловець, далі трансфером комплексу «Ізки» або власною машиною.

Протасів Яр

Карпати Карпатами, але не завжди є можливість втекти на декілька днів у гори. Однак не варто сумувати з цього приводу! Є місця, де можна провести лижний вікенд за межами Карпат.

Найвідоміший, перший і ледь не єдиний гірськолижний київський комплекс. Ідеальне місце для проведення зимового вікенду. Оскільки сніг далеко не завжди радує киян, комплекс обладнаний сніговими гарматами.

Джерело фото: gora.com.ua.

  • У Протасовому Яру є 4 траси різних рівнів складності для лижників і сноубордистів.
  • Найкращий час для катання на лижах у Протасовому – ніч: траси освітлюються у темний період доби. Саме у цей час тут найменше людей і найменша тиснява.

Ціни у Протасовому Яру

  • За один підйом – 20 грн.
  • У вихідні та святкові дні один підйом – 35 грн.
  • 6 годин – 80–100 грн.

Як дістатися: від метро «Олімпійська» 40-м тролейбусом або маршрутками № 450, 495; від метро «Вокзальна» – маршруткою № 198.

Красія

Гора Красія (1036 м), що на Закарпатті, має два крісельні підйомники, один бугельний витяг та пункт прокату спорядження.

  • 2-крісельна канатна дорога довжиною 1114 м, перепад висот – 195 м.
  • 4-крісельна канатна дорога довжиною 1585 м, перепад висот – 350 м.
  • Бугельний витяг довжиною 470 м, перепад висот – 95 м.

Гірськолижний курорт у селі Вишка Великоберезнянського району є одним з найбільш оснащених і популярних курортів Закарпаття, сюди часто приїжджають туристи із сусідніх областей. Зручність у тому, що Красія розташована за 70 км від Ужгорода, і в лижний сезон туди можна доїхати навіть маршруткою.

Автор фото: Анна Семенюк.

Ціни на підйомники в Красії

  • На день – від 600 грн.
  • На півдня – від 400 грн.
  • У новорічно-різдвяні свята – 500 грн за півдня катання і 850 грн за день.

Проживання у готелях – від 500–550 грн за добу у стандартному номері (не у святковий період). Крім того, є великий вибір приватних садиб з різним ціновим діапазоном. У святкові дні, зазвичай, ціни вищі, зважайте на це.

Джерело фото: karpaty.info.

Як дістатися: комплекс у селі Вишка Великоберезнянського району Закарпатської області. З Києва та Львова зручно доїхати поїздом до Ужгорода, далі – маршруткою або електричкою.

Водяники

Мешканцям Києва, Умані, Кіровограда або Черкас, які не мають часу на карпатський відпочинок, може стати у пригоді гірськолижна база «Водяники» Звенигородського району Черкаської області.

Джерело фото: snowboarding.com.ua.

Розташований серед мальовничих наддніпрянських пагорбів курорт заснований 6 років тому. Зараз на відвідувачів чекають:

  • Три лижних траси сумарною протяжністю понад 2000 м.
  • Сучасна канатна дорога та бугельний підйомник.
  • Сноуборд-парк має три лінії трамплінів, є трек для бігових лиж.
  • Також у комплексі надаються послуги інструкторів.

Ціни у Водяниках

  • Бугельний підйомник (разовий підйом) – від 40 грн.
  • Абонемент на день – від 440 грн.
  • Абонемент у вихідні – від 480 грн і вище, якщо включені вечірні години до 20:30.

Проживання можливе у готельному комплексі, до послуг туристів також лазня. Ціна на проживання у готельному комплексі у двомісному номері стандарт – 1100 грн. Але у гостьовому будинку в приватному секторі можна знайти варіант 300–500 грн на добу.

Як дістатися: автівкою до села Водяники Звенигородського району Черкащини або автобусами з Черкас до Звенигородки, звідти – до села Водяники.

Альпійська долина

Мешканцям Харкова зручно провести вікенд у гірськолижному комплексі «Альпійська долина», що розташований за 15 км від міста.

Джерело фото: wikimapia.org.

У комплексі є:

  • 2 траси протяжністю по 400 м, з різним перепадом висот.
  • Підйом забезпечується двома паралельними підйомниками.
  • Траса освітлюється, тому можливе індивідуальне нічне замовлення.

Ціни в Альпійській долині

  • Разовий підйом – 15 грн.
  • Абонемент – від 180 грн за півдня і від 250 грн на день.
  • Студентам, школярам, ​​дітям є знижки.

Недоліком комплексу слід вважати малу кількість прокатного спорядження, тож, за можливості, варто приїздити сюди зі своїм.

Де зупинитися у Харковідивіться тут.

Як дістатися: на автівці з Харкова у бік села Васищево, далі за вказівниками або електричкою до села Борова, далі знову за вказівниками.

Джерело: IGotoWorld.com

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини