Куди можна і варто поїхати з Києва: маршрути вихідного дня

1600
The flooded church is a monument of architecture of the 19th century. This is one of the most interesting and bright sights that is located not far from Kiev. Built in 1812

Як багато часу ми витрачаємо на планування подорожей? Думаємо, куди поїхати та які місця відвідати, що з собою взяти, скільки витратити – одне слово, складаємо цілий план дій. Та інколи виходить так, що планувати немає часу, а провести вихідні поза межами столиці ой як хочеться.

Ми вирішили допомогти й склали невеличкий список «турів вихідного дня», зосередившись на місцинах з гарною природою, до яких мов рукою сягнути.

Коростишівські кар’єри

Коростишівські кар’єри розташовані за 102 кілометри від Києва в оточенні густих соснових лісів. До них можна швидко дістатися власною машиною або ж міжміським автобусом, який ходить щопівгодини від станції метро «Житомирська» (Київ – Коростишів). Вартість квитка – 70–100 грн, час в дорозі – приблизно година. Вийти потрібно перед в’їздом в саме місто. Щодо дороги назад – квитки краще купувати заздалегідь і мати при собі роздрукований варіант. Виїхати назад до столиці можна з місцевої автостанції.

GPS-координати: 50°18′54″N 29°05′35″E

Коростишівські кар’єри

У Коростишеві аж три варіанти відпочинку біля води. Лівобіч від дороги у напрямку міста розташоване «Коростишівське лісове господарство», де розкинулося перше озеро. Воно досить велике і майже безлюдне. Якщо проїхати далі, ви побачите Коростишівський каньйон, найпопулярнішу з трьох локацій. Тут завжди збирається багато місцевих і туристів, серед яких зазвичай немало скелелазів.

Правобіч від траси розташований сам Коростишівський кар’єр. Його озеро глибиною в 20 метрів оточують різьблені скелі 10-метрової висоти. Краса неймовірна! Вода відливає бірюзою, а повітря таке чисте, що схочеться забрати трохи із собою.

Тут можна влаштувати невеликий пікнік, залишитися на ночівлю з наметом, а на додачу ще й зробити безліч яскравих фото, які зігріватимуть вас своїм теплом в холодні пори року. Для тих, хто невиліковно закоханий в природу і хоче вирватися з цивілізації, – коростишівські кар’єри підійдуть ідеально.

Затоплена церква біля Ржищева

Відстань від столиці до невеликого містечка Ржищів – приблизно 80 км. Доїхати туди можна автомобілем (по трасі Київ – Канів). Від станції метро «Видубичі» курсують міжміські маршрутки. Час у дорозі 1,5–2 години. Вартість квитка – до 80 грн. Також з Києва можна дістатися до церкви по воді моторним човном або яхтою.

GPS-координати: 50°0’39”N, 31°4’17.5”E

Затоплена церква біля Ржищева

Справжнім поціновувачам унікальності, усамітнення та деякої авантюри радимо відвідати дивовижне місце – затоплену церкву поблизу містечка Ржищів Київської області. Це точно одне з тих місць, які хоч раз в житті варто побачити кожному.

На крихітному острові посеред Дніпра сяють золоті куполи Свято-Преображенського храму. Колись на тому місці, де сьогодні розлилося Канівське водосховище, розташовувалося мальовниче село Гусинці. Старовинна церква, побудована ще на початку XIX століття, була однією з головних прикрас села. Проте в 70-х роках минулого століття почали споруджувати водосховище, і село повністю пішло під воду. Незатопленими залишилися лише деякі пагорби, які сьогодні виглядають як природні острівки. На одному з таких і вистояв храм.

Запасіться камерою та хорошим настроєм – і вирушайте в дорогу. Точно не пожалкуєте! Неймовірні пейзажі, свіжа вода Дніпра і відчуття причетності до великого й прекрасного запам’ятаються вам надовго.

Дендропарк «Олександрія»

Парк «Олександрія» розташований у місті Біла Церква й відкритий для відвідувачів з 8:00 до 22:00. Власним автомобілем можна дістатися приблизно за годину, маршруткою (від метро «Вокзальна», «Палац Україна», «Либідська», а також Одеської площі) – трохи довше. Вартість квитка  60–70 грн. Варто зазначити, що у Білій Церкві вам потрібно буде ще трішки проїхатися до самого парку – хвилин 10 місцевою маршруткою № 7.

GPS-координати: 49°48’52”N 30°4’39”E

Дендропарк «Олександрія»

Дендропарк вражає гармонійним поєднанням творінь природи й людини. Біля вікового дуба-господаря, що росте на великій галявині, квітнуть клумби; екзотичні рослини переходять в майданчик з колонадою «Луна», яка має унікальні акустичні особливості; а струмки з водоспадами в ярах впадають в озера, де плавають прекрасні лебеді та качки. Такі поєднання спільної праці людини й природи в парку «Олександрія» на кожному кроці.

Одне слово, засновники дуже старалися над його створенням. І це помітно. Куди не озирнися – казкові локації для фотографій! Містки, альтанки, великі доглянуті галявини, сади, музеї, відновлені статуї та будиночки, палацовий комплекс – цілий день можна витратити на прогулянку територією парку і сумувати не доведеться.

Для любителів активного відпочинку в прокаті можна взяти велосипед. Тут також є можливість порибалити, а ще погодувати тваринок в міні-зоопарку.

Ландшафтний парк «Буки»

Якщо на вихідних душа просить краси й прогулянки на свіжому повітрі – сміливо вирушайте в ландшафтний парк в селі Буки Київської області. Добиратися найкраще власною автівкою або долучитися до організованої екскурсії.

GPS-координати: 49º50’19.73″N, 29º39’30.5″

На території парку розташований знаменитий фонтан-рулетка з Майдану Незалежності. І якщо деякі новобудови виглядають дещо претензійно й навіть кітчево, то краса тутешньої природи компенсує все. Якщо виникне бажання залишитися на ночівлю, тут можна знайти міні-готель.

Для молодшого покоління тут працює «Казкова галявина» з фігурками героїв з казок, а ще міні-зоопарк та дитячий майданчик. На території проводяться платні екскурсії, проте вхід в сам парк безкоштовний.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини