Крафтові настоянки: як 200 років тому в Україні зародилося унікальне ремесло

1564
настоянки

Унікальні рецепти крафтових настоянок знаменитого вченого Клима Житника збереглися до сьогодні. А почалось усе у далекому XIX столітті.

Розповідає 24 канал

Слово “крафт” – це ремесло у перекладі з англійської. Крафтові продукти зазвичай вирізняються індивідуальною рецептурою, високою якістю, натуральними складниками та насиченим смаком. Саме ці принципи лягли в основу винаходів Клима Житника. Його бажання створювати і відкривати нові шляхи поклало початок крафтового виробництва настоянок.

Як же все починалося? Клим Житник – родом із Чернігівщини. Навчався у Харківському університеті, був одногрупником відомого імунолога Іллі Мечникова. Видатний вчений-ботанік знав усе про цілющі властивості трав. Однак у 1863-му році Житник був змушений покинути університет через бідність.

Щоб мати можливість продовжувати свої експерименти з травами, вчений влаштувався у винокурню поміщика Дмитрієва. Тут він розробляв авторські алкогольні рецепти. Житник потратив десятиліття, щоб відшукати на Слобожанщині трави, які ідеально поєднуються зі смаком якісної горілки. Біолог вдосконалив не лише склади настоянок, а й технологію їхнього виробництва – поліпшив властивості перегінних кубів і теплоізоляцію печей підігріву. Саме він одним з перших використав науковий метод при виготовленні настоянок.

Рецепти трав'яних настоянок
Клим Житник виготовляв крафтові трав’яні настоянки за унікальними рецептами. Фото з відкритих джерел

Крафтові настоянки Клима Житника були такими популярними, що Дмитрієв викупив його рецепти за нечувані на той час гроші – 3000 рублів. Поміщик виготовляв напої за рецептами Житника аж до Жовтневої революції.

Сам вчений за отримані гроші емігрував до Канади, де продовжив вивчати ботаніку і хімію.

Рецепти трав’яних настоянок Клима Житника збереглися в Україні до сьогодні. Вони лягли в основу сучасної технології виробництва першої крафтової горілки, яку назвали на честь українського вченого. Для виготовлення сучасних настоянок використовують ті ж натуральні інгредієнти: мед, корінь калгану, цвіт липи та акації.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини