“Коли почалась ІІ світова війна”: В’ятрович відреагував на заяву Зеленського про 22 червня

2207

Володимир В'ятрович

“22 червня” – це мем, який запускає в дію міф про “Велику вітчизняну”, який в свою чергу є ідеологічною платформою російського імперіалізму.

Голова Українського інституту нацпам’яті Володимир В’ятрович зробив зауваження Адміністрації президента Володимира Зеленського з закликом не поширювати радянські міфи.

Про повідомляє 5 канал із посиланням на Facebook В’ятровича .

“Питання: “Коли почалася Друга світова війна” в Україні стає політичним, а не історичним. Пане президенте Володимир Зеленський, для українців вона як і для всього світу почалася 1 вересня 1939. Вже в перший день війни українці були серед її учасників (в лавах польської, радянської, німецької армій та підпілля ОУН) та жертв”, – написав В’ятрович.

Він наголосив, що “теза про початок війни 22 червня є елементом втримування радянського міфу про Другу світову, який розповідає про те, що війна нібито почалася щойно в 1941 “віроломним нападом” нацистської Німеччини”.

“Його завдання приховати третину цієї війни коли СРСР був союзником Третього рейху, коли його війська самі “віроломно” нападали на сусідні країни. “22 червня” – це мем, який запускає в дію міф про “Велику вітчизняну”, який в свою чергу є ідеологічною платформою російського імперіалізму”, – додав голова Інституту нацпам’яті.

Так В’ятрович прокоментував пост, опублікований на сторінці Адміністрації президента.

пост зі сторінки АП про Другу світову

Нагадаємо, 22 червня в Україні – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Цього дня розпочалася німецько-радянська війна.

На території сучасної України військові дії тривали майже три з половиною роки. За різними оцінками, під час Другої світової війни в Україні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей. Більше 2 мільйонів вивезли на примусові роботи до Німеччини.