“22 червня” – це мем, який запускає в дію міф про “Велику вітчизняну”, який в свою чергу є ідеологічною платформою російського імперіалізму.
Голова Українського інституту нацпам’яті Володимир В’ятрович зробив зауваження Адміністрації президента Володимира Зеленського з закликом не поширювати радянські міфи.
Про повідомляє 5 канал із посиланням на Facebook В’ятровича .
“Питання: “Коли почалася Друга світова війна” в Україні стає політичним, а не історичним. Пане президенте Володимир Зеленський, для українців вона як і для всього світу почалася 1 вересня 1939. Вже в перший день війни українці були серед її учасників (в лавах польської, радянської, німецької армій та підпілля ОУН) та жертв”, – написав В’ятрович.
Він наголосив, що “теза про початок війни 22 червня є елементом втримування радянського міфу про Другу світову, який розповідає про те, що війна нібито почалася щойно в 1941 “віроломним нападом” нацистської Німеччини”.
“Його завдання приховати третину цієї війни коли СРСР був союзником Третього рейху, коли його війська самі “віроломно” нападали на сусідні країни. “22 червня” – це мем, який запускає в дію міф про “Велику вітчизняну”, який в свою чергу є ідеологічною платформою російського імперіалізму”, – додав голова Інституту нацпам’яті.
Так В’ятрович прокоментував пост, опублікований на сторінці Адміністрації президента.
Нагадаємо, 22 червня в Україні – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Цього дня розпочалася німецько-радянська війна.
На території сучасної України військові дії тривали майже три з половиною роки. За різними оцінками, під час Другої світової війни в Україні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей. Більше 2 мільйонів вивезли на примусові роботи до Німеччини.