Хто такий Миколай Чудотворець?

4660

Святий Миколай – Чудотворець. Таємниця його великого й постійного культу між усіма християнськими народами полягає у тому, що він для всіх став символом співчутливого милосердя і жертовної любові до ближнього.

Результат пошуку зображень за запитом "микола чудотворець"

На жаль, не багато ми знаємо про його життя. А навіть те, що знаємо, досить оздоблене різними легендами.

Св. Миколай Чудотворець народився приблизно у 270 році в Патарі, самому багатому у той час місті Лікії – півострова у Середземному морі (Мала Азія ). Його батьки були дуже багатими і глибоковіруючими людьми. Вони охрестили Миколая відразу після його народження, що було на той час великою рідкістю.

Властиво, виховання малого Миколая зводилось до усвідомлення єдиної істини: немає більш страшнішого, більш жахливішого нещастя, ніж гріх. В дусі такого виховання майбутній чудотворець ще з дитинства полюбив Церкву, а вже з шести років став читати священні книги, перш за все Біблію.

Ледь досягнувши повноліття, святий Миколай втратив своїх батьків, які залишили йому великий спадок. Він усвідомлював, що це багатство повинне бути використане на славу Богові і поміч людям. І незабаром св. Миколай вперше допоміг цим багатством, врятувавши трьох дівчат від гріха. Недалеко від нього в Патарі жив чоловік, який сильно розорився. Щоб вийти з дуже важкого матеріального становища, він вирішив скористатись честю трьох своїх красунь.

Св. Миколай дізнався про це і потім три рази пробирався до убогої хатини, залишаючи кожного разу по мішку золота на придане для кожної з дочок. Багато років св. Миколай був єпископом у Мирах, провінція Лікія в Малій Азії. Він брав участь у Першому Вселенському Соборі 325 р. у Нікеї.

Результат пошуку зображень за запитом "микола чудотворець"

Помер приблизно у 345 році . Культ святого Миколая починає рости від того часу , коли цісар Юстиніан І (527-565) збудував на його честь церкву у Царгороді. А цісар Мануїл Комнен (1143-1181) державним законом приписав святкувати день Св. Миколая 6 грудня. З Візантії його культ поширюється по цілому світі. Найстаріший життєпис св. Миколая походить з 9-го століття.

На Заході папа Миколай (858-867) – перший папа з цим іменем – близько 860-го року збудував у Римі церкву св . Миколая . До Німеччини його культ привезла візантійська княжна Теофано, дружина цісаря Оттона ІІ (973-983). Латинська Церква також святкує св. Миколая 6 грудня. У Франції і Німеччині є понад дві тисячі, а в Англії бл. 400 церков, присвячених Св. Миколаєві .

На Українські землі культ св. Миколая приходить разом із християнством . В другій пол . 11-го століття у Києві на Аскольдовій могилі була збудована церква св. Миколая. На Галицьких землях однією з найстаріших є церква св. Миколая у Львові, що походить з 13-го століття.

Пісні про св. Миколая належать до найдавніших зразків української поезії , найпопулярнішою з яких є “Ой хто , хто Миколая любить”.

Джерело

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини