Катастрофа літака Ан-26 на Харківщині: урядова комісія назвала причини трагедії

1951

Віцепрем’єр-міністр України-міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський назвав шість головних причин катастрофи Ан-26 під Чугуєвим 25 вересня.

Про це віцепрем’єр-міністр України-міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський сказав під час засідання Кабінету міністрів, передає Espreso.

“Катастрофа літака Ан-26, бортовий номер 76, сталася унаслідок дій групи небезпечних факторів. Першим небезпечним фактором, який призвів у подальшому до катастрофи літака, стала відмова системи ПРТ-24 з системи управління лівого двигуна, що спричинило виникнення особливої ситуації”, – сказав Уруський.

За його словами, після встановлення горизонтального польоту екіпажем було вирівняно тягу лівого та правого двигунів, що стало другим небезпечним фактором, який спричинив катастрофу. Випуск екіпажем закрилків на етапі заходу на посадку і положення 38 градусів було третім небезпечним фактором.

“Несвоєчасне переведення літака на зниження та помилкова побудова траєкторії зниження, намагання якнайшвидше вийти на глісаду замість зниження з початком виходу на початок злітно-посадової смуги стало четвертим небезпечним фактором. Враховуючи додаткову тягу третього двигуна, направлену на півкрилі та випущені на 38 градусів закрилки, несиметричне збільшення тяги правого двигуна призвело до надзвичайно складної польотної ситуації. Штучне створення несиметричності тяги було п’ятим фактором, що суттєво погіршило умови польоту”, – зауважив Уруський.

За його словами, з 20:44:05 на борту виникла аварійна ситуація.

“Неусунення ковзання є шостим небезпечним фактором, який обумовив перехід о 20 годині 44 хвилини 42 секунди до аварійної ситуації. О 20 годині 44 хвилини 49 секунд на швидкості сто кілометрів на годину з кутом крену 75 градусів та кутом тангажу 26 градусів, літак зіткнувся з землею”, – сказав віцепрем’єр.