Численні критики, серед яких і чиновники ЄС, вважають допит Петра Порошенка «політично вмотивованою помстою».
Про це пише НВ.
«Нездатність Сполучених Штатів протидіяти юридичному наступу нового українського уряду на Порошенка демонструє, як колись домінуюча роль і моральний авторитет США у внутрішній політиці України були підірвані спробами президента Трампа переконати нових лідерів країни провести розслідування проти політичних суперників американського президента», — йдеться в статті.
З тих пір як Володимир Зеленський став президентом, слідчі допитали Порошенка в якості свідка у 16 окремих кримінальних справах, зазначається в статті. За кілька місяців розслідування накопичувалися, навіть після вересневої зустрічі американських і українських чиновників, а в грудні Порошенко виявився в центрі розслідування у справі про державну зраду.
Про вересневу зустріч стало відомо під час розслідування про імпічмент зі свідчень Джорджа Кента, заступника помічника держсекретаря з європейських та євразійських справ, який не був присутній на зустрічі, але спирався на інформацію від американського дипломата, який був там.
Зустріч відбулася задовго до того, як українці дізналися, що президент Трамп затримав військову допомогу і попросив владу України оголосити про розслідування стосовно колишнього віцепрезидента Джозефа Байдена і заявити, що Україна намагалася допомогти кампанії Хілларі Клінтон в 2016 році. Під час зустрічі виник незручний момент.
За словами Кента, Курт Волкер, в той час спеціальний посланник на переговорах з врегулювання в Україні, сказав українцям, що розслідування у справі Порошенка «не є мудрим шляхом для країни».
Ця репліка спровокувала жорстку відповідь від нинішнього глави ОП Андрія Єрмака:
«О, ви маєте на увазі таке розслідування, яке ви просите нас вести проти Клінтон і Байдена?» — відповів Єрмак.
За словами Кента, Волкер не відповів на питання.
«З тих пір розслідування проти Порошенка стали явно політичними, проти чого виступив Європейський Союз, а адміністрація Трампа при цьому продовжила зберігати мовчання», — йдеться в статті.