Історичне фото “дня перемоги” над Росією у Києві показали в мережі

860

У мережі показали історичне фото демонстрації у Києві на честь звільнення міста від військ Росії.

Його опублікували на сторінці спільноти History Ukraine у Twitter, передає Обозреватель. Автори зазначили, що на світлині зазнімковано подію, яка відбулася 7 травня 1920 року. Тобто знімку вже виповнився 101 рік.

“Війська УНР та Польщі на чолі із Симоном Петлюрою і Юзефом Пілсудським звільнили Київ від російських загарбників”, – вказано у підписі.

На чорно-білому кадрі видно натовп радісних людей у середмісті із квітами та жовто-блакитними прапорами в руках. Окрім того, всі вони одягнені у святковий національний одяг: наприклад, дівчата та жінки стоять у вишиванках, вінках, яскравих хустках та коралях.

Нагадаємо,1 квітня 1917 року (19 березня за старим стилем) у Києві відбувся перший “Майдан” – 100-тисячна демонстрація “Свято Свободи” на підтримку вільної України. Люди вийшли на велелюдну акцію лише через два тижні після створення Української Центральної Ради.

Через 12 днів після події в одній із пропагандистських газет російського режиму з’явився фейлетон Єжова (Микола, генеральний комісар держбезпеки. – Ред.), в якому він написав: “Досі ми звикли називати його (край довкола Києва. – Ред.) Росією. Виявляється ж, що це не так і ми живемо зовсім не в Росії, а в “Україні”. В державі, якої ніколи не було, і тим не менше, вона народилася, як народжується казкова мрія в голові поета”.