Європейський суд зобов’язав Україну виплатити €4 тисячі дівчині, яка смажила яєчню на Вічному вогні (відео)

1676

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов’язав Україну виплатити €4 тисячі українці Ганні Сіньковій за її арешт у 2010 році після того, як вона смажила яєчню на Вічному вогні в Києві.

Відповідне рішення ЄСПЛ виніс 27 лютого, – повідомляє Громадське

«Суд постановив, що держава-відповідач (Україна) має виплатити заявнику 4000 євро плюс будь-які податки, які можуть підлягати відшкодуванню в якості компенсації моральної шкоди у валюті держави-відповідача», — йдеться в рішенні ЄСПЛ.

Водночас Європейський суд відхилив скаргу Сінькової за ключовими пунктами. В ЄСПЛ не побачили у справі ознаки політичного переслідування. Також наголошується, що засудження за наругу над похованням можна вважати обмеженням свободи слова. Суд зазначив, що «вічний вогонь» — це не «просто газ», як на тому наполягала заявниця.

Також суд не знайшов порушень у затриманні дівчини. При цьому той факт, що її тримали в СІЗО майже місяць після того, як термін тримання під вартою закінчився, став достатнім приводом, щоб стверджувати про порушення Європейської конвенції з прав людини.

Нагадаємо, у грудні 2010 року Сінькова взяла участь у перформансі, під час якого кілька людей смажили яєчню та сосиски на полум’ї Вічного вогню, що на могилі Невідомого солдата в Києві.

Згодом вона опублікувала зйомку цього перформансу в Youtube, а за деякий час її арештували за звинуваченням у хуліганстві.

В організації, учасники якої влаштували акцію, заявляли, що пам’ятник «спалює дорогоцінний природний газ».

«Вже 53 роки у Обеліска Слави в Києві безцільно спалюється дорогоцінний природний газ. Платникам податків це задоволення коштує близько 300 тисяч гривень на місяць. І це лише одне язичницьке капище вічного вогню, яких по всій Україні сотні, а то й тисячі», — йдеться в повідомленні організації.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини