Ялиновий сироп, помічний від хрипки і кашлю від пані Стефи

2814

Не можу сказати, що я була дуже хворобливою дитиною. Все таке ж, як у всіх – кашлі, шмарки, побиті коліна і лікті. Але тим не менше, в мене були улюблені ліки – солодка булка, розмочена в гарячому молоці і з ложечкою масла, яку мені давали від хрипки, афиновий сироп, якщо “болить живіт”, і бурштиновий, пахучий, солоденький ялиновий сироп, яким бабуся лікувала мені всіляке “ге-ер-зе”.

Ялиновий сироп бабуся робила сама, і я теж його роблю, якщо в сезон (а він саме зараз) наскубу троха молоденьких бруньок ялинки.

Взагалі, ялина, сосна, та і інші хвойні дерева, є дуже популярним ліком – фітонциди пахнуть, вітамінами аж кишить, терпентина корисна до непристойності – гріх не використовувати. Ну, хіба би у вас була алергія на хвою або на фітотерапію – то тоді не треба

Фото з відкритих джерел

Для сиропу збираю молоді бруньки ялини, ялиці, або смереки – знаєте, такі ще м’якенькі, зелененькі голочки..

Складаю в слоїк, засипаю цукром в пропорції 1:1, закриваю слоїк серветкою з марлі або м’якого паперу і ставлю на вікно (сонце, тепло). За кілька днів бруньки пускають сік, ще за день-два соку буде ще більше, він розчинить цукор і утвориться сироп – на це йде до 10 днів, від моменту засипання цукром. В цей момент є “технологічне розгалуження” – як тільки цукор розчиниться – сироп можна злити в пляшечку і поставити в холодильник, але ми зазвичай тримаємо далі, щоб сироп збродив, і аж тоді переціджуємо і розливаємо в пляшечки.

Якщо ви багаті на мед – то можна змішати порізані бруньки з медом (1:1 по вазі), і поставити настоюватися теж днів на 10, потім перецідити, злити в пляшку і зберігати в холодильнику

Такі ялиновий сироп помічний при кашлі “і всілякому такому застудному”, по 1 ложці натще.

Можна також зробити сироп з пагонів і молодих шишок сосни, але про це я напишу окремо.

Бонус трек –

Ялинкова оранжада

2 помаранчі – порізати плястерками і пом’яти, щоб пустили сік.
1 цитрина – стерти цедру і витиснути сік
півшклянки ялинових бруньок – перетерти з кількома ложками меду або цукру
1.5-2 літри води
Змішати все докупи, перемішати, дати настоятися з години 2, перецідити, з решток витиснути залишки соку і домішати до оранжади.

Джерело: пані Стефа

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини