Українські студенти-медики відмовилися складати іспит і викликали скандал

4073

Студенти Тернопільського медичного університету записали ролик, в якому виступили проти здачі американського тесту IFOM (International Foundations of Medicine).

Відео опублікувала на своїй сторінці у Facebook журналістка Мирослава Барчук. Вона зазначила, що вимоги студентів є дещо дивними, адже вони просто відмовляються складати іспит – пише ОБОЗРЕВАТЕЛЬ

“У той час, коли наш народ бореться за самоствердження, за українське майбутнє, нам намагаються нав’язати чужі погляди. Ми за розвиток, але ми не будемо копією іншої країни! Сьогодні у нас кардинально різні системи медичної освіти”, — заявили студенти.

Вони поскаржилися на те, що неуспішне складання іспиту передбачає відрахування з вузу.

“Знаєте що це? Це студенти Тернопільського медуніверситету протестують проти складання американського тесту IFOM. Це іспит, який розробляється комісією екзаменаторів США за світовими стандартами. МОЗ намагається впровадити у всіх медичних вузах України обов’язковий тест IFOM”, — написала Барчук.

Вона додала, що водночас на відео студенти не вимагають якнайшвидших змін навчальних програм, створення клінічних баз для практичних занять, не протестують проти корупції серед викладачів.

“Ні! Студенти протестують проти “чужих поглядів”, вимагають унікального “українського майбутнього”, тобто медичних дипломів, які не визнаються на заході, в цивілізованому світі. Цей ролик — приклад того, що “Карфаген нашої провінційності” і реакційне мислення лише зміною поколінь не будуть зруйновані. Тому сили і натхнення Міністерству охорони здоров’я України довести цю справу до кінця”, — підсумувала журналістка.

Відео викликало хвилю обговорення в мережі. Одні стали на захист студентів, інші звинуватили їх у совковому мисленні.

“Ідіть учіться, а не відео клепаєте! Тьху на вас, совки! Який совок… І ці люди будуть лікувати!” — пишуть у коментарях.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини