Якою була головна ялинка Львова у різні роки(фото)

4456

Не за горами Новий Рік та Різдвяні свята, у повітрі пахне мандаринками та хвойними деревами, а вже за кілька днів у Львові традиційно встановлять головну зимову прикрасу – ялинку.

Сайт 032.ua вирішив зробити невеликий екскурс у минуле та згадати, якими були центральні ялинки Львова у радянський час та в період незалежності України.

Післявоєнний період

Фото: В. Румянцев

На Галичині здавна зимовий період розпочинався святкування Дня Святого Миколая, відзначенням католицького та православного Різдва, “польського” (1 січня) та “українського” (14 січня) Нового Року й завершувалось Водохрещам. З приходом радянської влади релігійні свята стали забороненими, офіційно відзначали лише Новий Рік 1 січня. Ялинку встановлювали у Львові за традицією, перейнятою від поляків та німців, а по селах переважав український дідух.

1950 – 1980-ті роки

Фото: В.Румянцев,Ю.Вдовиченко, І. Мельниу

У період окупації Львова Радянським Союзом, на новорічній ялинці не вивішували ангелят та не встановлювали шопку. Натомість, верхівку головного дерева прикрашала червона п’ятикутна зірка, а замість Святого Миколая дітей розважав Дід Мороз і Снігуронька. Ялинкові прикраси були скромними, часто це було пап’є-маше, дощик також був рідкістю.

Епоха Незалежності

У 1990-х хоч і було важко, але традиції відновили: християнські свята знову можна було спокійно відзначати, вертепи зі співами ходили Львовом, а головна ялинка засяяла новими кольорами. Щоправда, прикрашали її з відсилкою до історизму: ялинковими прикрасами ставали стилізовані “цукерки”, яворівські іграшки, прикраси з картону. Наприклад, 2010-го року головне новорічне дерево у місті підсвітили синім і червоним кольором та повісили на нього великі іграшкові цукерки.

2011 рік

Майже 20-метрова ялинка з Пустомит постала на одній з головних площ Львова 2011 року, а прикрасили її ангели з Ватикану, яких вішали на новорічне дерево ще кілька років після “дебюту”. Тоді ж у мережі з’явились меми на тему того, що у Львові стоїть “барокова” ялинка, якій притаманний пишний дизайн та скульптури ангеликів.

2012 рік

Фото: Facebook

Наступного року стартувала мода вішати на львівську ялинку яворівські іграшки від народних майстрів – Остапа Сойка та Оксани Когут. Тоді скринька з новорічними прикрасами для Львова поповнилась на 200 авторських іграшок.

2013 рік

Після початку Євромайдану, у Львові вирішили зробити патріотичну ялинку з синьо-жовтою підсвіткою, прикрасами з тризубів та символів ЄС, частково – яворівськими іграшками та виготовленими прикрасами від учнів художньої школи ім. О. Новаківського.

2014 рік

У зв’язку з анексією Криму, початком війни та трагічними подіями на Майдані, у Львові сумнівались, чи варто ставити ялинку взагалі. Втім, вічнозелена 17-метрова красуня таки постала перед Львівською Оперою: з традиційними ангелами, тризубами та яворівською іграшкою.

2015 рік

Фото: ЛМР, Facebook

20-метрову ялинку привезли до Львова з Дрогобицького лісництва та прикрасили у стилі українського прапора: сині гірлянди зверху та жовті – знизу. Багатьом львів’янам дизайн не сподобався і в соцмережах розгорілися жваві дискусії на цю тему.

2016 рік

Фото: 032, Facebook

До Львова цю ялинку привезли зі Східниці та витратили чималеньку суму – 211 тисяч гривень, тож вирішили прикрасити її минулорічними іграшками, але трохи змінити освітлення: тепер сині та жовті гірлянди звисали по всій довжині новорічного дерева.

2017 рік

Фото: ЛМР,032

2018 рік

У 2018 році ялинку Львів також не купуватиме: її передадуть місту мешканці села Буда Яворівського району. Традиційно, ялинку прикрасять яворівськими іграшками, а також новою професійною ілюмінацією. Урочисте відкриття новорічної принади Львова відбудеться 18 грудня ввечері.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини